Skip to content

Європейські стандарти та турбота: у Дніпрі одне з найбільших в країні хоспісних відділень надає допомогу містянам і переселенцям

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Новини Дніпра: Хоспісне відділення

Хоспісне відділення на базі однієї з лікарень у Дніпрі нині є одним із найбільших в країні та єдиним в області центром надання комплексної паліативної допомоги. Його будівництво розпочали ще до повномасштабного вторгнення росії, але початок роботи припав вже на час активних бойових дій в Україні. Розрахований загалом на 60 місць, хоспіс нині приймає як дніпрян, так і переселенців.

«Ми дуже пишаємося цим хоспісним відділенням. Нині воно, мабуть, найкраще в усій країні. Це — цивілізований підхід до людей, які знаходяться в дуже скрутному становищі. Тож місто і надалі допомагатиме цим людям, розвиваючи паліативну допомогу», — зазначив мер Дніпра Борис Філатов під час свого візиту до медзакладу.

Аби хоспісне відділення відповідало всім європейським стандартам, його приміщення повністю перебудували — врахувавши потреби людей з інвалідністю. Кожна з 33 одно-та двомісних палат має вбиральню та душову — за всіма критеріями доступності. Загалом у будівлі укріпили фундамент і відбудували фасад. Тут замінено всі комунікації, дах, підлогу та вікна. Встановлено також нову пожежну сигналізацію, системи сповіщення та відеоспостереження.Відділення також має перев’язувальну, лабораторію, фізіотерапевтичний та рентгенкабінет.

«Паліативна служба в країні почала розвиватися не дуже давно. Тому ми вдячні місту, що є така увага до тяжких хворих, і також до медичних працівників. Бо умови праці значно покращилися, що дуже важливо. Ми беремо всіх неперспективних хворих, аби, в силу своїх можливостей, полегшити їх останні дні життя», — розповіла представниця хоспісного відділення Олена.

Направлення в хоспіс дає сімейний лікар.  Переселенцям із цим допомагають профільні волонтерські організації. Крім цього, у Дніпрі працюють мобільні бригади, що надають пацієнтам різного віку паліативну допомогу не лише амбулаторно, а й вдома. Загалом цьогоріч її отримали близько 3 тис. людей.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: