Skip to content

У Дніпрі нові тролейбуси та трамваї з Німеччини дозволяють заощадити до 30 % електроенергії

У Дніпрі нові тролейбуси та трамваї з Німеччини дозволяють заощадити до 30 % електроенергії

У Дніпрі нові тролейбуси та трамваї з Німеччини дозволяють заощадити до 30 % електроенергії у порівнянні зі старими одиницями. Про це повідомляє «Наше Місто» з посиланням на прес-службу міськради.

З тролейбусного депо Дніпра щодня виходять на маршрути сучасні тролейбуси, їх кількість наразі складає 96 одиниць.

За словами Нікіти Керенцева, провідного фахівця КП “Дніпровський електротранспорт” Дніпровської міськради, парк тролейбусів був оновлений протягом 2015-2022 років. Усі ці транспортні засоби оснащені пандусом для перевезення маломобільних груп населення та мають комфортну кабіну водія з сучасною панеллю керування. У салоні знаходиться система кондиціонування повітря, а деякі одиниці можуть рухатися за допомогою спеціальних батарей у разі відсутності електропостачання.

Нові тролейбуси, а також уживані трамваї, отримані з міст Європи, дозволяють заощадити до 30 % електроенергії (у порівнянні зі старими одиницями) завдяки сучасним системам керування.

«Наприклад, трамваї обладнані транзисторно-імпульсними системами керування, на відміну від старих реостатно-контакторних, витрачають менше електроенергії під час руху. Цьогоріч місто отримає 26 вживаних трамвайних вагонів з Лейпцига. З цим німецьким містом активно співпрацюємо протягом останніх років – з 2019-го отримали 50 вживаних вагонів», — додав Нікіта Керенцев.

Трамваї, придбані у Лейпцигу, також оснащені автоматичною системою безпеки, яка не дозволить водієві поїхати, якщо якась з дверей не повністю зачинена. «У цих трамвайних вагонах дуже зручно як водіям, так і пасажирам. Ними легко керувати, є плавний пуск та гальмування. Є кондиціонер у кабіні водія. Система керування дуже зручна», — розповів про німецькі трамваї, що уже курсують маршрутами міста, начальник зміни одного з трамвайних депо Дніпра Андрій Капленко.

У департаменті транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради додали: у рамах спільного проєкту Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Європейського інвестиційного банку «Міський громадський транспорт II» надано позику за субпроєктами комунальних підприємств Дніпровської міської ради для закупівлі нового екологічного та інклюзивного громадського транспорту. Проводяться міжнародні тендери на придбання нових низькопідлогових трамваїв та вагонів метро, які також є енергоефективними.

Фото: прес-служба міськради.

Нагадаємо, раніше ми писали: У Дніпрі на пів року планують обмежити рух транспорту на вулиці Калиновій.

Читайте також: Відеоспостереження та автоматичні замки: у Дніпрі продовжують облаштовувати сучасні укриття.

Категорія: Важливо, Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Транспорт в Дніпрі

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: