Skip to content

Зона, де не літають птахи: які таємниці приховує Мавринський майдан на Дніпропетровщині

Місце для обрядів та зона, де не літають птахи: які таємниці приховує Мавринський майдан на Дніпропетровщині

Село Межиріч, що розкинулося за 70 кілометрів від Дніпра, береже на своїй землі унікальну пам’ятку – Мавринський майдан. Цей комплекс, який історики називають зруйнованим курганом, ось уже 8 600 років знаходиться на цій землі. Його пов’язують з деякими містичними явищами. Які таємниці зберігає майдан, – розповість «Наше Місто» з посиланням на Суспільне Дніпро.

Сьогодні Мавринський майдан став місцем паломництва для сучасних язичників. Краєзнавець Роман Нікіфоров, який досліджує це місце понад 20 років, розповідає, що тут рідновіри проводять свої обряди, освячують хліб, розпалюють багаття та моляться

Особливо багато людей з’їжджається сюди на свято Ярила, яке припадає на 25 квітня, та на Купала. історик вважає, що Мавринський майдан міг слугувати не лише місцем для релігійних ритуалів, але й давньою обсерваторією. Він звернув увагу, що в день весняного рівнодення сонце сідає точно в отвір одного з пагорбів.

«У ці дні можна приїхати сюди і, стоячи в центрі майдану, побачити, як в пройму заходить сонце. Це говорить про те, що це астрономічна споруда, а не якась селітроварня», — говорить Роман Нікіфоров.

Місце для обрядів та зона, де не літають птахи: які таємниці приховує Мавринський майдан на Дніпропетровщині

Історик також стверджує, що цей майдан має не лише правильну геометричну форму, а й володіє дивовижними властивостями, які впливають на повітряні потоки та навіть на птахів.

За його словами, вітер та повітря затягуються до центру майданчика через спеціальні отвори, створюючи там потужний вихор, що прямує вертикально вгору. Ці повітряні потоки відчувають й птахи, тому намагаються уникати польоту над центром майданчика.

Інфраструктура біля майданчика відсутня, за винятком декількох альтанок для пікніків.

Нікіфоров наголошує, що подібні майданчики та кургани, навіть без археологічної цінності, заслуговують на статус заповідників, адже на них збереглися унікальні види трав, які не зустрічаються більше ніде.

Фото: Суспільне Дніпро.

Нагадаємо, раніше ми писали: Унікальна природа і обряди рідновірів: які таємниці зберігає Колонський ліс біля Дніпра.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: