Skip to content

А ніхто не вірив: у Дніпрі зробили унікальне історичне відкриття (Фото)

Софія Танченко

У Дніпрі зробили унікальне історичне відкриття. Новини Дніпра

Дніпро – місто з дуже цікавою історією. Багато чого змінилося за весь час його існування. От, наприклад, Центральний міст. Всі ми по ньому неодноразово їздили чи ходили. І знаємо, що він залізобетонний. Але чи всі знають, що так було не завжди.

У 20-му сторіччі міст був дерев’яним і по ньому навіть ходили тролейбуси. Про це написав Владислав Ключик, повідомляє “Наше місто”.

За його словами, з 7 листопада 1949 року тут проходив тролейбусний маршрут №3 (Вокзал – Центр – райрада АНД), а з 4 червня 1952  також ходив маршрут №4 (Центр – райрада АНД).

З 26 квітня 1955 року через несправність дерев’яного мосту ці тролейбусні маршрути були закриті, а контактна мережа – згодом знята. Натомість почали будувати тролейбусну лінію на Амурському мосту. 15 січня 1956 року її ввели в експлуатацію.

У 1961 році дерев’яний центральний міст згорів. Через декілька років на його місті звели новий, залізобетонний міст, який відкрили 5 листопада 1966 року.

Як зазначив дніпровський блогер Артем Костюк, мало хто вірив у те, що дерев’яним центральним мостом їздили тролейбуси. Але докази знайшлися. На фото, яке було опубліковано у книзі Валентини Лазебнік «Міський голова: від Катеринослава до Дніпра» чітко видно залишки контактної мережі.

У Дніпрі зробили унікальне історичне відкриття. Новини Дніпра

Це насправді унікальна знахідка.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: