Skip to content

У Дніпрі відкрилася виставка дитячого малюнку «Новорічний карнавал» (ФОТО)

Людмила Гейко

Людмила Гейко

У історичному музеї імені Д. І. Яворницького відкрилася виставка дитячого малюнку «Новорічний карнавал» учнів Дніпропетровської дитячої художньої школи № 2

Заходячи до виставкової зали музею, ти одразу ж поринаєш у світ новорічної казки та безтурботного дитинства. Ялинки, прикрашені різнокольоровими вогниками і різдвяними іграшками, нагадують про наближення свята. А ще тут можна побачити багато цікавих малюнків учнів віком від 9 до 16 років. Усі ці твори об’єднані темою Новорічного карнавалу, де зимова казка перетворюється на реалії. Живопис гуашшю та аквареллю зачаровує своєю колористикою. А декоративні композиції поєднують сучасне бачення декору з традиційним мистецтвом.

— Усього до оргкомітету виставки було надано понад 150 дитячих робіт. З них відібрали 15 найкращих, — зазначає директор історичного музею Надія Капустіна. — Створення таких експозицій перед новорічними святами стало нашою доброю традицією. І кожного разу ми намагаємося здивувати відвідувачів чимось новим. Я впевнена, що експозицією зацікавляться як діти, так і дорослі.

Директор художньої школи № 2 Ольга Бойченко підкреслила, що відкриття виставки — дуже велика подія та своєрідний екзамен для маленьких художників.

— Кожна дитина живе у світі фантазій, вона — творець прекрасного, — посміхається Ольга Бойченко. — Іспанський художник Пабло Пікассо говорив: “Я можу малювати як Рафаель, але мені знадобиться все життя, щоб навчитися малювати так, як малює дитина”.

Родзинкою цьогорічної виставки стала колекція карнавальних масок вчителя музики Лілії Бігєєвої.

— Найстарішим маскам з пап’є-маше тут 60 років, — розповідає вона. — Їх створили ще мої батьки, будучи студентами Гірничого університету. Потім вони використовували маски, граючи у заводській команді КВН. Цю традицію я та мій брат продовжуємо розвивати вже багато років. І наша колекція постійно поповнюється новими роботами. Маски дитинства — мої найулюбленіші. До речі, у музичній школі вони завжди стають в нагоді. Без них не обходиться жодне свято. Хотілося б, щоб усі ці експонати дарували відвідувачам оптимізм. Можливо, хтось із маленьких гостей, відвідавши виставку, почне більш дбайливо ставитися до старих новорічних масок, які ще їхні дідусі та бабусі надівали.

Ще більше позитивних емоцій на відкритті виставки подарували музичні твори на різдвяні теми у виконанні талановитих учнів дитячої музичної школи № 10.

Маріанна Стець, фото автора

Категория: Новости Днепра, Новости Культуры Днепра

Метки: ,

Поделиться: