Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Де в Дніпрі знаходиться одна з перших і найвідоміших аптек у місті

Унікальна аптека Пріцкера у Дніпрі - Наше Місто

На проспекті Сергія Нігояна розташована напівзруйнована дореволюційна будівля, відома як Будинок Пріцкера. Тут працювала одна з перших аптек у місті, а сам особняк довгий час був гордістю Чечелівки. Які таємниці зберігає будівля та що з нею сьогодні – дізнавайтесь у сюжеті.

Двоповерховий житловий будинок з аптекою. Урочистий на всю висоту будівлі коринфський ордер з високим парапетом над антаблементом, чіткий ритм віконних прорізів надають цій невеликій за розмірами будівлі величного вигляду. 

На розі 1-ї Чечелівки (проспект Калініна) і вулиці Наскрізної (Щепкіна) нижній поверх будинку №4 (Виноградова) займала аптека Пріцкера. На 2-му поверсі розташовувалося перше залізничне училище. У 1915-1916 рр. Пріцкер збудував поруч 2-поверховий будинок і перевів сюди свою аптеку, а в колишньому приміщенні відкрився “Біоскоп Сквирського” – найбільший кінотеатр того часу. Після революції в цьому будинку функціонував молодіжний клуб “Маяк”.

Новий будинок, зведений Пріцкером, проєктував його відомий міський архітектор А.Л. Красносільський. Шанувальник класичних форм в архітектурі, він у цьому будинку втілив їх особливо повно. Коринфські колони на всю висоту будівлі, високий ступінчастий парапет під карнизом, суворий ритм віконних прорізів – усі ці класичні деталі надали будинку унікального вигляду. Це одна з найкращих дореволюційних робіт прославленого архітектора.

Зараз будівля перебуває в аварійному стані. У 2016 році будинок збиралися реконструювати, і навколо об’єкта з’явився паркан. Однак через два роки будинок, як і раніше, продовжує руйнуватися, ризикуючи стати частиною забутої історії Дніпра.

Читайте також: Як у Дніпрі будували цирк на набережній і в чому унікальність споруди.

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: