Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Як у Дніпрі будували цирк на набережній і в чому унікальність споруди

Як у Дніпрі будували цирк - Наше Місто

Дніпровський цирк – це не просто місце розваг, це справжня перлина міста, що чарує глядачів вже понад 130 років. Його історія тісно переплетена з розвитком Дніпра, а унікальна архітектура та захоплюючі вистави роблять його одним з найулюбленіших місць відпочинку для людей будь-якого віку. Про те, як у Дніпрі з’явилася унікальна споруда сучасного цирку, дивіться у сюжеті журналістів «Наше місто».

Ще в 19 столітті, коли місто називалося Катеринославом, тут гастролювали пересувні цирки. Вони здобули неабияку популярність серед мешканців, адже дарували їм незабутні емоції та враження.

З часом зростала й потреба у постійній цирковій споруді. У 1885 році на Горильній площі збудували будівлю стаціонарного цирку, яка мала незвичайну форму – летючої тарілки. Цей цирк став справжньою окрасою міста і протягом багатьох років дарував радість глядачам.

На жаль, Друга світова війна не оминула й Дніпровський цирк. Будівлю було евакуйовано, а після закінчення війни її відбудували на Озерній площі. Оновлений цирк знову став улюбленим місцем відпочинку для мешканців та гостей міста.

З часом будівля цирку на Озерній площі потребувала реконструкції, тому було вирішено збудувати нову. У 1980 році розпочалося будівництво сучасного цирку, який ми можемо бачити й сьогодні. Автор проекту – видатний архітектор Павло Нірінберг.

Унікальні особливості Дніпровського цирку:

Дніпровський цирк має унікальну форму купола, яка вперше була застосована у вітчизняній практиці. Ця конструкція не лише візуально вражає, але й забезпечує чудову акустику та освітлення.

Дніпропетровський цирк єдиний в Україні, який має репетиційно-постановочний манеж тих самих розмірів, що й головний. Це дозволяє артистам тренуватися та готувати номери у максимально комфортних умовах.

Зал Дніпровського цирку може вмістити 1914 глядачів, що робить його одним з найбільших в Україні.

Читайте також: Будинок працьовитості: історія першої біржі праці у Дніпрі.

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: