Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Будинок працьовитості: історія першої біржі праці у Дніпрі

Будинок працьовитості: історія першої біржі праці у Дніпрі

Перша біржа праці Катеринослава з’явилася понад сто років тому. Називалася вона «Будинок працьовитості», перебувала у гарному особняку з ліпним декором та допомагала знайти роботу бідним та бездомним людям. Останні навіть могли жити у стінах біржі. Яка історія унікального будинку, – розповість “Наше Місто”.

«Будинок працьовитості» знаходився на вулиці Гасовій – сьогодні це проспект Нігояна. Особняк був побудований у 1911 році. Кошти на будівництво було виділено благодійними організаціями міста. Він спеціалізувався на допомозі бездомним, бідним, колишнім ув’язненим та інвалідам. Роботу тут пропонували не складну – потрібно було робити паперові пакети та конверти.

Особняк на кілька поверхів був умовно поділений на дві частини. У першій були приміщення, де працювали люди, в другій – працював свого роду притулок для тих, кому не було куди йти. Люди могли тут переночувати, отримати сніданок, обід чи вечерю у їдальні.

Після 90-х роках його викупили у приватну власність у міста, але новий власник не став вкладати в приміщення кошти, внаслідок чого будівля поступово занепадала. Нині у ньому немає вікон, дверей, даху. Ліпнина на фасаді де-не-де обсипалася і була збита чи то внаслідок погодних умов, чи то від дій вандалів.

Детальніше – дивіться у нашому відео.

Нагадаємо, раніше ми писали: Як у Дніпрі упродовж 100 років змінювався пляж на Монастирському острові.

Читайте також: 125 років тому у Дніпрі з’явився перший виш: що приховують стіни популярного навчального закладу.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: