Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпрі в Севастопольському парку демонтували заборонену символіку з пам’ятника

У Дніпрі в Севастопольському парку демонтували заборонену символіку з пам’ятника

У Севастопольському парку Дніпра частково демонтували пам’ятник, присвячений учасникам оборони Севастополя під час Кримської війни. Днями місцеві мешканці забили на сполох, що хтось пошкодив пам’ятник, відірвав табличку та кинув її на землю поряд. З’ясувалося, що це плановий частковий демонтаж конструкцій, який провела міська рада. Що чекає на демонтований пам’ятник, – розповість «Наше Місто».

Меморіал у Севастопольському парку було встановлено у 1955 році на честь сторіччя події. На землі, поруч з пам’ятником — меморіальна таблиця, яка містить, зокрема, напис російською мовою.

За словами Олексія Тесля, директора КП «Міська інфраструктура», люди за час повномасштабного вторгнення неодноразово зверталися стосовно демонтажу памʼятнику у звʼязку з наявністю напису: «Русским солдатам слава».

«На території міста, яке на сьогодні є форпостом і тилом української армії, у нас знаходиться такий напис. Відповідно до наказу Міністерства культури та інформаційної політики України N363 від 16.05.2024 року “Про визнання такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих памʼяток України, обʼєктів культурної спадщини”, а також реагуючи на численні звернення мешканців міста, нині виконують роботи з часткового демонтажу елементів памʼятника», – каже він.

У міськраді зазначають, що демонтовані саме надгробні споруди та меморіальні елементи, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Також КП “Міська інфраструктура” звернеться до музейних установ міської ради щодо розгляду можливості музеєфікації демонтованих елементів.

Детальніше – дивіться у нашому відео.

Нагадаємо, раніше ми писали: Як мешканцям Дніпра культура і мистецтво допомагають під час війни.

Читайте також: Волейбол та поливалки: де відпочити влітку у Дніпрі.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: