Skip to content

Пільги для переселенців в Україні 2024: яку допомогу можуть отримати діти-ВПО

Пільги для переселенців в Україні 2024: яку допомогу можуть отримати діти-ВПО

У зв’язку з широкомасштабною війною, держава надає дітям, які вимушено покинули свої домівки, низку соціальних гарантій. Ця підтримка включає як фінансову допомогу, так і пільги. Яку допомогу можуть отримати діти-ВПО, – розповість «Наше Місто» з посиланням на РБК-Україна.

З початком повномасштабного вторгнення кількість внутрішньо переміщених осіб, значна частина яких – діти, значно зросла.

З метою забезпечення їм належного піклування, держава запровадила ряд пільг. Ця допомога доступна не лише маленьким дітям, а й школярам та студентам.

Фінансова допомога

З початку війни держава надає фінансову допомогу сім’ям, які вимушені були покинути свої домівки через бойові дії. З березня 2024 року правила нарахування цих виплат дещо змінилися, проте важливо знати, що малозабезпечені та найбільш вразливі категорії переселенців можуть і надалі отримувати допомогу.

Розмір допомоги:

  • На кожного дорослого члена сім’ї: 2 000 гривень щомісяця.
  • На кожну дитину: 3 000 гривень щомісяця.

Навчання

Першочергове зарахування до дитячих садків та шкіл. Діти, які змушені були покинути свої домівки через війну, мають право на першочергове зарахування до будь-якого доступного дитячого садка чи школи за місцем проживання.

Безкоштовне харчування в навчальних закладах. Діти-переселенці, які навчаються в державних та комунальних дитсадках та школах, забезпечуються безкоштовним харчуванням протягом усього навчального року.

Державна підтримка для здобуття освіти. Діти з числа ВПО можуть отримати повну оплату за навчання для здобуття професійно-технічної або фахової передвищої освіти. Кошти надаються з державного бюджету або місцевих бюджетів за умови зарахування на місця державного (регіонального) замовлення.

Студенти-переселенці мають право на соціальну стипендію, безкоштовне харчування, пільгове або безкоштовне проживання у гуртожитках.

Оздоровлення

Згідно з українським законодавством, діти, які вимушені були покинути свої домівки через війну, мають право на безкоштовний відпочинок та оздоровлення.

Щоб дізнатися більше про доступні можливості, зверніться до:

  • Представників органів місцевого самоврядування за місцем проживання.
  • Профспілкових організацій (якщо ви є членом профспілки).
  • Благодійних організацій, які займаються допомогою дітям.

Нагадаємо, раніше ми писали: Дітям в Україні нададуть безкоштовний відпочинок: хто отримає путівку.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: , , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: