Skip to content

У мерії Дніпра розповіли, як отримати ваучер на перенавчання у професійно-технічних училищах міста

У мерії Дніпра розповіли, як отримати ваучер на перенавчання у професійно-технічних училищах міста

Жителі Дніпра можуть безкоштовно перенавчитися та здобути нову професію у закладах професійної освіти. Проект фінансується з державного бюджету, а до його реалізації залучені професійно-технічні училища. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на міську владу Дніпра.

«У місті департамент гуманітарної політики, центр зайнятості та заклади професійної освіти спільно реалізують проєкт з безкоштовного перенавчання за ваучерами. Проєкт дає можливість отримати нову затребувану робітничу професію, наприклад, кухаря, кондитера, електрогазозварника, електромонтера, оператора верстатів комп’ютерного керування або будівельника. Навчання триває від 3 до 6 місяців і проходить у ліцензованих закладах з відповідною матеріально-технічною базою, зручно розташованих на обох берегах міста. Після закінчення навчання випускники отримують диплом державного зразка. Завдяки активній співпраці з роботодавцями, більшість випускників можуть працевлаштуватися одразу після закінчення навчання. Безкоштовне перенавчання за ваучером – це чудова можливість здобути нову професію та покращити своє життя. Управління професійної освіти та освітні установи готові допомогти зі збором документів та формуванням груп», — розповіла заступниця директорки департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Оксана Салогуб.

Ваучер на перенавчання видає Державна служба зайнятості.

«Програма видачі ваучерів на навчання, яка вже діє 11 років, набуває все більшої популярності серед українців. Це зумовлено розумінням того, що здобуття нової професії може кардинально змінити життя та відкрити нові кар’єрні перспективи. Хто може отримати ваучер: люди старші за 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років; звільнені з військової служби, крім строкової, а також з органів внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової служби, Бюро економічної безпеки або кримінально-виконавчої служби, ВПО працездатного віку, які не можуть знайти підходящу роботу; особи, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України. А також особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи; особи, які в період воєнного стану в Україні дістали поранення або травми внаслідок військової агресії. Ваучером не можуть скористатися особи, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як безробітні. Для них є інша програма навчання. Особи без спеціальної освіти також не можуть отримати ваучер», — зазначила Тетяна Кардель, заступниця начальника відділу активних програм зайнятості Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

Вона також додала: «Аби отримати ваучер на перенавчання, необхідно звернутися до центру зайнятості. Мати при собі паспорт, трудову, ідентифікаційний номер, документ про освіту. У Дніпрі за 5 місяців цього року ваучер на перенавчання отримали близько 500 людей».

Більш детальну інформацію про ваучер на навчання можна отримати за телефоном: 380 95 677 54 40 (з 09:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю) чи за посиланням.

Раніше ми писали, пільги для переселенців в Україні 2024: яку допомогу можуть отримати діти-ВПО.

Категорія: Важливо, Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: