Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Корисний досвід реінтеграції: як ІНТЕРПАЙП підтримує мобілізованих співробітників та ветеранів

Михайло Чернов

Потужна компанія з Дніпра попри війну виготовляє труби для видобутку нафти та газу та колеса для залізничного транспорту, експортує продукцію у десятки країн світу. Про досвід реінтеграції працівників-ветеранів, що повертаються до цивільного життя та наново стають до роботи, виданню “Наше місто” розповіли в ІНТЕРПАЙП.


Компанія ІНТЕРПАЙП – це 9500 співробітників, з них зараз понад 900 осіб захищають Україну. Кожного працівника, який несе службу, дбайливо супроводжує Штаб допомоги мобілізованим, координаторки якого – постійно на зв’язку з військовими. Корпоративний Штаб надає захисникам потрібне екіпірування, техніку, ліки, організаційну та правову підтримку та багато іншої різнопланової допомоги.

За понад два воєнні роки 48 співробітників Компанії повернулись після військової служби на довоєнне місце роботи. Що роблять в ІНТЕРПАЙП для реінтеграції ветеранів, які є напрацьовані корисні методики?

Статистика свідчить, що 90% демобілізованих повертаються на довоєнні робочі місця і залишаються на них тривалий термін. При цьому багато ветеранів потребують системного лікування та реабілітації, дуже часто їм потрібна організаційна допомога, приміром – щоб доїхати до лікарні. Хтось потребує індивідуального супроводу від професійного психолога, багатьом необхідна допомога в оформленні статусів та захисті своїх прав.

Один зі співробітників ІНТЕРПАЙП Євген, якому 40 років, вже тричі ставав оборонцем країни – у 2014-му, 2017-му та під час повномасштабного вторгнення. Вже 25 лютого 2022 р. у складі 25 бригади він був в Авдіївці.

Втім, Євген вважає себе все ж таки не військовим, а металургом. Перед останньою мобілізацією Євген працював токарем на трубному виробництві. Розповідає, що був металургом скільки себе пам’ятає – все життя. У професію привели батьки, обоє – ветерани праці на тому ж заводі. Чоловік має декілька робочих професій і навіть з передової консультував колег щодо поточних робочих питань.

– З роботи допомагали мені дуже серйозно, передавали взуття, форму, рації, біноклі тощо, – розповідає він. – Навіть на “передок” мені дівчата посилки довозили. І я знаю, що така увага була не тільки до мене. Всі хлопці з заводу розповідали, як координаторки Штабу допомоги телефонують, цікавляться, пропонують допомогу. І це відчуття, що ти – не самотній, що у тебе є тил, було дуже важливим для мене там. Це відчуття важливе для хлопців, які там досі.

Після демобілізації Євген навіть не роздумував, чи повертатися на завод.

– Мене чекали. І весь час підтримували – без огляду на те, чи я повернусь працювати, – каже чоловік

В ІНТЕРПАЙП зазначають: до зустрічі з військовими, які повертаються до цивільного життя, знову приходять на свої робочі місця, варто готувати робочі колективи та колег, а також керівників. Потрібна повага та вдячність до ветерана, дуже важливо враховувати його психологічний та фізіологічний стан. Тож у 2023 р. весь вищий та середній менеджмент Компанії прослухав лекції від військових психологів.

Усім ветеранам, що повертаються на роботу, в Компанії проводять поглиблений медичний огляд. Обов’язковою є зустріч із психологом. За потреби психологічний супровід може тривати далі. Адже одній людині достатньо простої терапії та моніторингу стану здоров’я двічі на рік. Іншій потрібні тривалі курси реабілітації.

Один з працівників ІНТЕРПАЙП Олексій, якому 40 років, має досвід АТО, з перших днів війни служив мінометником у 93 бригаді. Після неодноразових контузій та пережитого у нього з’явились тремор та головні болі, військовий має ПТСР. На щастя, вціліли руки та ноги. Від демобілізації і до сьогодні Олексія підтримують корпоративні медики та психолог.

– У корпоративній поліклініці мені провели повне обстеження, все безкоштовно, – розповідає Олексій. – Визначили проблеми, пролікували на денному стаціонарі, видали таблетки. Перший лікувальний курс пройшов у травні, другий – в грудні. Можу більш-менш нормально працювати.

Після демобілізації навесні 2023 р. він повернувся до трубного цеху. Як і до війни – працює майстром на дільниці неруйнівного контролю.

Досвід великої виробничої компанії свідчить: під час повернення до роботи ветеранам потрібно заново адаптуватися на робочому місці, згадати виробничі процеси та специфіку своєї цивільної роботи, оновити власні знання та навички.

Для того, щоб увійти в курс справ, протягом перших двох тижнів Олексія супроводжував наставник: майстер з цієї ж дільниці показував, що змінилось в цеху, вчив працювати на новому обладнанні.

– Де б не були наші хлопці – на робочому місці, у війську, поранені в шпиталі, зниклі безвісті чи у полоні, вони залишаються нашими співробітниками, – підкреслює Людмила Новак, директор з комунікацій ІНТЕРПАЙП, яка курує в компанії напрямок підтримки військовослужбовців. – І ми докладаємо і будемо докладати максимум зусиль для їхньої підтримки, порятунку, відновлення та реінтеграції. Бо дбати про них – наш обов’язок.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: