Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Як у Дніпрі з’явився фонтан, що грав твори класичної музики

Історія фонтану Муза у Дніпрі - Наше Місто

Інфраструктура Дніпра налічує не один десяток фонтанів. Кожен із них унікальний у своєму роді. Найстаріший з фонтанів, який продовжує свою роботу і сьогодні – “Муза” знаходиться біля Дніпровського академічного театру опери та балету. Його було відкрито разом із театром 1974 року, на місці колишнього дитячого парку ім. Войцеховича.

Фонтан виконував і естетичну, і практичну функцію – був частиною системи кондиціонування приміщень театру.

Але водночас це був перший у Дніпрі музичний фонтан, який за допомогою кольору «відігравав» звуки. У той час мелодію записували на магнітофон і за допомогою звукової частоти вона перетворювалася на електричні сигнали, а після – відповідно тональності зони звучання запалювалися різні вогники: низький тон – фонтан підсвічувався червоним кольором, середній – зеленим, високі тони – перехожі бачили синій колір. Паралельно можна було почути музику.

Наприкінці 1990-х років фонтан біля театру вирішили реконструювати. Ремонт його тривав кілька років. У 2002 році було завершено реконструкцію.

Оскільки фонтан знаходиться біля театру і в його центрі сидить одна з грецьких муз, то серед студентів театрального коледжу вважається гарною прикметою кинути музі монетку для успішної здачі сесії.

Читайте також: У Дніпрі безкоштовний фестиваль тюльпанів проходить на кожному кроці (Відео).

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: