Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Як виглядають найстаріші та модернові храми у Дніпрі

Як виглядають найстаріші та модернові храми у Дніпрі

Майже у кожному куточку Дніпра є величні храми. Одні з них є мовчазними свідками перших десятиліть, інші – побудовані зовсім нещодавно. Журналісти «Нашого Міста» побували біля трьох церков, що на житловому масиві Покровський, у Нових Кодаках та в самісінькому центрі Дніпра – на набережній.

Храм Хрестовоздвиженський у Дніпрі – це одна з найстаріших культових побудов міста – його закладено у 1803 році, а відкрито для вірян між 1812 та 1817 роками. Довгі десятиліття він був місцем тяжіння для жителів Сухачівки та Діївки. Однак, після приходу до влади більшовиків, його зачинили. Приходського священника розстріляли. На початок 2000 років храм знаходився у досить занедбаному стані. Але вже у 2010 роках його реставрували і він є окрасою навколишніх місць.

Інший храм – Свято-Миколаївський, знаходиться неподалік, у Нових Кодаках. Він є своєрідним конкурентом Хрестовоздвиженської церкви за право називатися найстарішою культовою спорудою Дніпра. Був також зведений на початку ХІХ століття. Відомостей щодо подій, які відбувалися у храмі до початку ХХ століття, не збереглося. У 1930-ті роки церкву було зачинено, храмове життя поступово починає відновлюватися у 1960-х роках. Реставровано споруду вже у 2000-х роках.

І нарешті одним з «наймолодших» за часом відкриття храмів є церква на честь Іоанна Предтечі. ЇЇ було відкрито на День міста у 2013 році. Традиційно у цьому місці на свято Водохреща сотні вірян пірнали в ополонку. Традиція збереглась до сьогоднішнього дня. Храм здатен вмістити небагато людей, але саму споруду видно з багатьох точок у центрі міста.

Як виглядають унікальні храми – дивіться у нашому відео.

Нагадаємо, раніше ми писали: які таємниці зберігає головний корпус «Дніпровської політехніки», який є архітектурною пам’яткою з більш ніж 100-річною історією.

Читайте також: Як виглядає одна з перших будівель у Нагірному районі міста.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: