Skip to content

Єдина на все Дніпро. Як виглядає одна з перших будівель у Нагірному районі міста

Супрун Юлія

історияна будівля бібліотеки у Дніпрі

Обласна дитяча бібліотека, знайома багатьом поколінням дніпрян, з 1920-х років й до сьогодні знаходиться в історичному особняку на вулиці Єфремова. Багато хто ходив туди у шкільні роки писати реферати та твори. Цей особняк, зведений на початку XX століття, є не лише окрасою вулиці, але й цікавою пам’яткою архітектури. Як сьогодні виглядає одна з перших будівель у Нагірному районі Дніпра, з’ясовував кореспондент “Нашого міста”.

історична будівля бібліотеки у Дніпрі

Історична будівля, що вже ціле століття слугує осередком культури для дніпрян, й досі вражає своєю красою та унікальною архітектурою. Про це свідчать не лише сучасні, але й старі фото.

історична будівля бібліотеки у Дніпрі
історична будівля бібліотеки у Дніпрі

Особняк, у якому розташована обласна дитяча бібліотека, фахівці вважають архітектурною родзинкою вулиці Єфремова та єдиним збереженим у Дніпрі прикладом раннього романтичного модерну “мавританської” стилістики. 

Будівля початку XX століття буда ефектно поставлена на розі вулиць (зараз Єфремова) та Крутогірної ( зараз узвіз Крутогірний). Особняк нагадує середньовічний замок Іспанії епохи арабського володарювання: шоломоподібні вежі, мініатюрні колони, арабський орнамент, ніші на фасадах, невеликі балкончики. Ці витончені деталі, поєднані з елементами модерну, створюють неповторний образ, який майже зачаровує.

історична будівля бібліотеки у Дніпрі
історична будівля бібліотеки у Дніпрі
історична будівля бібліотеки у Дніпрі

Відомості про перших власників будинку не збереглися, проте відомо, що у 1910 році його власницею стала заможня містянка дворянського походження  Анастасія Харченко. Після революції 1917 року будинок ненадовго розділили на житлові кімнати, а у період фашистської окупації тут було казино для німецьких солдатів. 

історична будівля бібліотеки у Дніпрі

Фото: Володимир Федорищев

Сьогодні особняк на вулиці Єфремова – це не лише сховище книг, але й справжня перлина архітектури Дніпра. Це місце, де можна не лише почитати цікаву книгу, але й помилуватися красою історичної будівлі. 

Нагадаємо, раніше ми писали, як виглядав будинок з “Лотосом” та першим ескалатором у Дніпрі.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: