Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Як у Дніпрі працюють пільги у міських автобусах

Супрун Юлія

комунальні автобуси Дніпра возять пільговиків без обмежень

Комунальні автобуси Дніпра возять пільговиків без обмежень навіть після того, як приватні перевізники обмежили потік пасажирів, які користуються пільгами. Про це пише “Наше місто”.

Наприкінці 2023-го у Дніпрі прийняли рішення, що у часи пік – до 10:00 та після 15:00 кількість пільговиків в салоні буде обмежена до двох на автобус малої місткості, чотирьох –  на автобус середньої місткості, та шести людей – на автобус великої місткості. Але з 10:00 до 15:00 пільговиків возять в необмеженій кількості.

Проблема пільгових перевезень завжди була досить болюча по всій Україні. Одна з причин – з 2017 року держава не компенсує перевізникам безплатний проїзд пільговиків. У Дніпрі діє міська програма, за якою приватні АТП отримують компенсації до 10% від кількості сидячих місць за кожен рейс.

У той час у комунальних автобусах Дніпра, які курсують за п’ятьма маршрутами: № 7-К; № 32-К; № 48-К; № 75-К; № 109-К, пасажири користуються своїми пільгами без обмежень.  

комунальні автобуси Дніпра возять пільговиків без обмежень

У нас в комунальному автобусі перевезення одного пасажира коштує приблизно 24 грн, з яких пасажир оплачує лише 15 грн, інша частина закривається за рахунок міського бюджету, – пояснює Іван Васючков, заступник начальника управління транспорту та транспортної інфраструктурі Дніпровької міськради й додає, що така ситуація не лише у Дніпрі і навіть не в Україні. – Перевезення всіх пільговиків теж сплачує міський бюджет.

Громадський транспорт – завжди збитковий та дотується за рахунок місцевого або державного бюджетів. Проте він виконує важливу соціальну функцію – забезпечує мобільність населення.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Дніпро отримає трамваї з пандусами та сучасні вагони метро.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Транспорт в Дніпрі

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: