Skip to content

В Україні тарифи на електрику можуть зрости на 20-30%: скільки доведеться платити

Ксенія Куземко

В Україні тарифи на електрику можуть зрости на 20-30%

В Україні тарифи на електрику можуть зрости на 20-30%. Ситуація на ринку електроенергії залишається складною: внутрішній попит ще не повністю відновився, а в енергосистемі зберігається значний профіцит. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на ExPro.

Згідно із заявою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), ринковий тариф на електроенергію для населення має становити 5,5 гривні за кіловат-годину.

Наразі тариф на електроенергію для населення, що діє, покриває, як з’ясувалося, понад чверті витрат на виробництво, доставку споживачам і податки. Ринкова вартість електроенергії складається з кількох компонентів.

Серед них: середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку за добу вперед — у квітні тариф становив 2,81 грн/кВт∙год, і це без урахування податку.

Крім цього, є тариф на послуги з передавання та розподілу електроенергії — 0,43 грн/кВт∙год та 1,32 грн/кВт∙год без урахування ПДВ відповідно.

На додаток до всього додається тариф на послуги постачальника універсальних послуг, який складає 0,115 грн/кВт∙год без урахування ПДВ. Усі ці величини підлягають оподаткуванню ПДВ (20%).

З усього цього виходить, що ринковий тариф на електроенергію становить 5,5 гривні за кіловат-годину для населення. Тоді як зараз, для споживачів, які споживають до 250 кВт-год на місяць, тариф становить 1,44 грн/кВт-год, а споживачам понад 250 кВт-год на місяць тариф становить 1,68 грн/кВт-год.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: