Skip to content

Будинки-праски: топ дніпровських будівель незвичайної форми (фото)

Ксенія Куземко

Будинки-праски: чотири дніпровських будівель незвичайної форми

Мабуть, у будь-якому місті можна зустріти будівлю такої форми: вузьку з одного боку та широку – з іншого. При погляді на подібний будинок мимоволі спадає на думку слово «праска». У Дніпрі таких будинків кілька, тому, коли кажуть: «Дім-праска», кожен згадає свій загострений будинок. Кореспондент «Наше місто» зібрав найцікавіші факти про будинки-праски Дніпра.

«Будівлі-праски» Катеринослава

Перший будинок-праску було збудовано ще у 1890-х роках. Він знаходиться на вулиці Виконкомівській, 14. Це прибутковий будинок, що добре зберігся. Триповерхова будівля виконана в «Катеринославському цегляному стилі». Хоч він і цінний, але таких будинків у «цегляному стилі» у місті кілька десятків. Головна відмінна риса цієї будівлі – це скошений кут. Візуально може здатися, що будинок не має стіни.

Другий «будинок-праска» знаходиться на дуже багатолюдному місці міста – кут Європейської площі та вулиці Глінки. Це дуже велика будівля для Катеринослава. Це теж прибутковий будинок, він збудований у 1880-1890-х роках і теж у «катеринославському цегляному стилі». Деякі колони досягають заввишки двох поверхів. Будівля загалом має 3 поверхи та завершується характерною баштою, яку добре видно за кілька кварталів. Нині тут квартири та офіси.

Будинки-праски: чотири дніпровських будівель незвичайної форми

Сучасні «будинки-праски» Дніпра

Можна вважати «будинком-праскою» будівлю, яка розташовується на розі вулиць Короленка та Челюскіна. Тут знаходиться головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області. Автор проекту – архітектор Альфред Хрущов (1929-1979). У плані будівля трохи менше 90 градусів, тобто тут є гострий кут.

Бізнес-центр «Клин» – сучасний «будинок-праска», який побудований майже 10 років тому за спеціальним проектом. Він відкритий у 2011 році. Будівля знаходиться на розі вулиць Глінки та Європейської.

Будинки-праски: чотири дніпровських будівель незвичайної форми

Як бачимо, Дніпро може похвалитися як мінімум 4 «будинками-прасками». Два будинки – столітні «старці» з Катеринослава, а два будинки зовсім молоді.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: