Skip to content

Як бути з платою за комунальні послуги у Дніпрі, якщо людина виїхала або дім зруйновано

В Україні дев’ятий місяць йде війна. Люди продовжують евакуюватися, на довгий час залишаючи свої квартири і будинки. А деякі через обстріли і ракетні атаки взагалі їх втрачають. Як бути з платою за комунальні послуги, якщо людина вимушено покинула свою оселю або її будинок зруйновано, розповіли в департаменті житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської ОВА, повідомляє сайт «Наше місто».

«Відносини між постачальником комунальних послуг та споживачем врегульовані договором. Ним передбачені й нарахування та оплата, роз’яснює заступник директора департаменту Дмитро Стороженко. Виїхали під час війни, повідомте про це компанію, що надає послугу. Засвідчіть свою відсутність довідкою з місця тимчасового проживання».

У першу чергу це для тих, хто відсутній вдома більше 30 днів і чия оселя без приборів обліку. Надавши документальні підтвердження, вони можуть бути звільнені від сплати за низку комунальних послуг. Поінформувавши компанію-постачальника уникнуть зайвих клопотів і ті, у кого встановлені лічильники.  

«Якщо ви не будете передавати показники, плату за кожен місяць нараховуватимуть по середньому. Компанія, що надає послугу, не може знати, чому ви не повідомили, скільки спожили. Вона не відслідковує, виїхали ви чи залишаєтеся у квартирі. По поверненню людині доведеться робити перерахунок, а це час», – додає Дмитро Стороженко.

Є послуги, сплачувати за які потрібно. Серед них опалення. Причина в тому, що тепло подається на весь дім. Індивідуально відключити від нього споживача складно та шкідливо для будинку.

«Платити треба й за обслуговування будинку. З цих коштів утримується вся багатоповерхівка та прилегла територія, а не конкретна квартира. У разі надання управителем послуги не у повному обсязі, має бути здійснений перерахунок», – резюмував заступник директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОВА.

У випадках руйнування житла, комунальні послуги споживачеві не надаються. Тож і жодних рахунків виставляти людині не можуть.

Не нараховуються під час війни й штрафи за несвоєчасну оплату «комуналки». Під забороною й припиняти надання послуги через те, що споживач за неї не розрахувався. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України.

Категорія: Війна, ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: