Skip to content

Нічого не зносимо просто так: мер Дніпра про «лагідну українізацію» та демонтаж пам’ятників

Валерія Доброта

Борис Філатов, інтерв'ю - Наше Місто

Міський голова Дніпра Борис Філатов в ексклюзивному інтерв’ю журналістам «Наше місто» розповів, що в його розумінні «лагідна українізація», яка зараз ситуація у місті з перейменуванням назв і пам’ятниками, зв’язаними з радянським минулим.

– Ми живемо у новій парадигмі – дерусифікації, деколонізації. Тож нам потрібна саме «лагідна українізація». Наприклад, це можуть бути клуби з вивчення української мови – добровільні, куди нікого не заганяють. А ідею вигадав і вербалізував Олександр Вілкул. Я йому подзвонив і сказав: якщо вийде, то пальма першості буде за тобою.

https://youtu.be/0NytnGgF8T4

– Дуже болючі для старшого покоління питання – знесення пам’ятників та перейменування. Чи багато скарг? І поясніть патріотично налаштованим читачам, чому не все проросійське ще знесли?

— Люди чітко поділяють такі речі (і є навіть відповідна соціологія), як пам’ять про Велику Вітчизняну війну та умовні пам’ятки радянського минулого, які не мають відношення до міста.

Наприклад, якщо якісь гарячі голови почнуть бігати біля Пам’ятника Слави, це навіть не обговорюється. Але, умовно, інше ставлення до Горького (пам’ятник радянському письменнику стоїть на центральному проспекті – прим .ред.), який жодного відношення до Катеринослава не мав.

Потрібно йти від кожного конкретного випадку. А не так, що «давайте все приберемо».

Наприклад, відомо, що Пушкін сьогодні – це імперський наратив країни-агресора. Але пам’ятник Пушкіну у Дніпрі – це об’єкт монументального мистецтва, він має художню цінність. Мешканці Катеринослава свого часу збирали гроші на його встановлення. І ми не маємо права це взяти та розламати. Зрештою, Пушкін має відношення до Катеринослава – тут він перебував, коли цар відправив його на заслання.

Категорія: Інтерв'ю, Відео, Війна, Новини Дніпра, Новини політики Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: