Асоціація міст України звернулася до Зеленського про припинення тиску на місцеве самоврядування

Редакция "Наше мiсто"
    -
Асоціація міст України звернулася до Зеленського про припинення тиску на місцеве самоврядування

Правління Асоціації міст України 8 травня звернулося до президента України Володимира Зеленського як до гаранта Конституції про припинення безпідставного тиску на місцеве самоврядування і забезпечення спільної роботи центральних органів влади і органів місцевого самоврядування в боротьбі з епідемією коронавірусу і економічної кризи.

«У зверненні йдеться про те, що Правління АМУ вважає неприпустимим протистояння центральної влади та місцевого самоврядування. АМУ пропонує надати органам місцевого самоврядування право, у визначених законом і урядом межах, пом’якшувати умови карантину для громадян і суб’єктів господарювання. Адже саме органи місцевого самоврядування відповідальні перед громадами за ситуацію в муніципалітетах і повинні мати можливість на місцях приймати рішення в залежності від конкретної ситуації в суспільстві», — йдеться в повідомленні на сайті об’єднання в п’ятницю.

В Асоціації міст зазначається, що основним завданням центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є спільна робота зі створення умов для процвітання громад і, як наслідок, держави.

«Але в 2020 році істотно зросла кількість порушених кримінальних справ проти представників місцевого самоврядування, обґрунтованість яких викликає великі питання. В умовах економічної кризи і пандемії коронавірусної хвороби COVID-19, коли місцеве самоврядування забезпечує життєдіяльність міст, селищ і сіл, тиск правоохоронних органів і прокуратури несе пряму загрозу безпеці та життю громадян України, оскільки фактично паралізує роботу муніципалітетів з надання відповідних послуг», — наголосили у зверненні.

АМУ висловлює переконання, що в нинішніх умовах державна влада і місцеве самоврядування повинні діяти спільно і узгоджено, щоб убезпечити громадян України від поширення коронавірусної хвороби і зниження впливу наслідків економічної кризи на добробут кожного українця.

Поделиться: