Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Верховная Рада проголосовала за увеличение налогов: что будет с зарплатами

Експерти прогнозують, що після збільшення відрахувань із зарплат, українці будуть отримувати на руки на 3,5% менше коштів. Кого ці зміни не торкнуться та що буде із зарплатами за жовтень розбирався сайт «Наше місто». Верховна Рада 10 жовтня у другому читанні ухвалила законопроєкт про збільшення податків. До голосування парламент вніс зміни у документ, відхиливши підвищення військового збору для захисників, та залишив його на рівні 1,5%. Підвищення податків підтримали 247 народних депутатів. Про це повідомив заступник голови Податкового комітету Ярослав Железняк. Верховна Рада проголосувала за історичне рішення. Фото – нардепа Ярослава Железняка Що змінює голосування за податки: підвищення військового збору з 1,5% до 5% (за винятком військових); встановлення військового збору розміром 1% від доходу для ФОП 3 групи; встановлення військового збору для ФОП-платників єдиного податку 1, 2 та 4 груп на рівні 10% мінімальної зарплати; встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ на рівні 25%; щомісячне подання звітності ПДФО (для економічного бронювання); 50% податок на прибуток банків у 2024 році. За словами Железняка, мова йде про «історичне велике збільшення податків на 58 млрд грн в цьому році та 137 млрд в наступному». Нагадаємо, що після другого голосування документ мають підписати голова парламенту, президент і тільки після публікації в газеті «Голос України» та у Відомостях Верховної Ради закон набуде чинності. «Впровадження буде «заднім числом» з 01 жовтня, - написав нардеп. - Умовно після 15-го жовтня він набере чинності та заднім числом з 01 жовтня піднімуть військовий збір з 1,5% до 5% на всі зарплати в кінці місяця». Що буде із зарплатами за жовтень після підвищення податків Через те, що закон набере чинності «заднім» числом, бухгалтерії підприємств чекають нервові дні. «Десь 14-15 жовтня всім виплатять аванс і люди фізично отримають гроші в руки. З нього військовий податок буде ще 1,5% (так як закон ще не вступив в силу). Але потім податок за той самий жовтень стане вже не 1,5%, а вже 5%…..в тому числі з авансу», - повідомив представник Верховної Ради. Що ж робити роботодавцю, бо він вже виплатив аванс і гроші назад не забере? Мінфін пропонує просто забрати ці гроші при виплаті зарплати. «Тобто десь в кінці цього місяця людям зарплата прийде мало того, що вже менше на -3,5% підвищення військового збору, так і ще мінус ті гроші з авансу… Ось я просто уявляю реакцію працівників, особливо бюджетників соціальної сфери», - написав Ярослав Железняк. В Головному юридичному управлінні ВР вважають, що «окремі положення (законопроєкту – ред.) не відповідають Конституції, не узгоджуються із законами України. Експерти наголосили, що закони не мають зворотної дії в часі, тобто підвищувати податки «заднім» числом не дозволяє основний закон України.

Эксперты прогнозируют, что после увеличения отчислений с зарплат, украинцы будут получать на руки на 3,5% меньше денег. Кого эти изменения не коснутся и что будет с зарплатами за октябрь разбирался сайт «Наше місто».

Верховная Рада 10 октября во втором чтении приняла законопроект об увеличении налогов. До голосования парламент внес изменения в документ, отклонив повышение военного сбора для военных, и оставил его на уровне 1,5%.

Повышение налогов поддержали 247 народных депутатов. Об этом сообщил заместитель председателя Налогового комитета Ярослав Железняк.

Верховная Рада проголосовала за историческое решение. Фото — нардепа Ярослава Железняка

Что меняет голосование за налоги:

  • повышение военного сбора с 1,5% до 5% (за исключением военных);
  • установление военного сбора в размере 1% от дохода для ФЛП 3 группы;
  • установление военного сбора для ФЛП-плательщиков единого налога 1, 2 и 4 групп на уровне 10% минимальной зарплаты;
  • установление ставки налога на прибыль предприятий для небанковских финансовых учреждений на уровне 25%;
  • ежемесячное представление отчетности НДФЛ (для экономического бронирования);
  • 50% налог на прибыль банков в 2024 году.

По словам Железняка, речь идет об «историческом большом увеличении налогов на 58 млрд грн в этом году и 137 млрд в следующем». 

Напомним, что после второго голосования документ должны подписать председатель парламента, президент и только после публикации в газете «Голос Украины» и в Ведомостях Верховной Рады закон вступит в силу.

«Внедрение будет «задним числом» с 01 октября, — написал нардеп. — Условно после 15-го октября он вступит в силу и задним числом с 01 октября поднимут военный сбор с 1,5% до 5% на все зарплаты в конце месяца». 

Что будет с зарплатами за октябрь после повышения налогов

Из-за того, что закон вступит в силу «задним» числом, бухгалтерии предприятий ждут нервные дни.

«Где-то 14-15 октября всем выплатят аванс и люди физически получат деньги в руки. С него военный налог будет еще 1,5% (так как закон еще не вступил в силу). Но потом налог за тот самый октябрь станет уже не 1,5%, а уже 5%…..в том числе с аванса», — сообщил представитель Верховной Рады.

Что же делать работодателю, потому что он уже выплатил аванс и деньги обратно не заберет? Минфин предлагает просто забрать эти деньги при выплате зарплаты.

«То есть где-то в конце этого месяца людям зарплата придет мало того, что уже меньше на -3,5% повышения военного сбора, так и еще минус те деньги из аванса… Вот я просто представляю реакцию работников, особенно бюджетников социальной сферы», — написал Ярослав Железняк.

В Главном юридическом управлении ВР считают, что «отдельные положения (законопроекта — ред.) не соответствуют Конституции, не согласуются с законами Украины. Эксперты отметили, что законы не имеют обратного действия во времени, то есть повышать налоги «задним» числом не позволяет основной закон Украины.

Автор: Ирина Логуш.

Категория: Война, Новости Днепра, Украина

Метки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: