Более 160 000 днепрян уже выбрали семейных врачей. Еженедельно декларацию с ними подписывают 20-30 тысяч жителей Днепра. Об этом во время прямой линии в «НМ» сообщила Юлия Виклиенко, заместитель директора департамента — начальник управления организации медицинской помощи департамента здравоохранения населения городского совета.
— Юліє Ігорівно, розкажіть, як підписати декларацію з лікарем, і чи буде в нього велике бажання оформити її з пенсіонерами, які нерідко мають цілий букет хвороб?
— Спочатку оберіть лікаря, якому ви довіряєте. Це може бути спеціаліст, який вас уже лікував, або ж у центрах первинної медичної допомоги є інформація про кожного сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Сам процес оформлення декларації простий. Зверніться до медичного закладу, де працює лікар, котрого ви вибрали. Уточніть день і годину зустрічі. З собою візьміть паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Ваші дані і контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров’я». Після чого роздрукують декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках. Один залишається у вас.
Щодо пенсіонерів, то хочу підкреслити: один із ключових моментів реформування медицини — це запровадження системи, коли гроші ходять за пацієнтом. За декларацією, яку пацієнт оформляє з лікарем, держава платитиме йому зарплату.
370 гривень в рік – капітаційна ставка лікаря за обслуговування одного пацієнта 18—39 років. Для пацієнтів п’яти вікових груп вводяться корекційні коефіцієнти. Так, за дитину до п’яти років лікар буде отримувати чотири капітаційні ставки (1тис.480 грн), за дитину від шести до 17 років – 2,2 ставки (814 грн). За дорослих віком від 40 до 64 років передбачено 1,2 ставки (444 грн), від 65 років – дві ставки (740 грн).
Тож, як бачите, є мотивація укладати договір з пенсіонерами.