Skip to content

Що треба робити, аби приватизувати свою кімнату у гуртожитку

Inna Vnukova

Inna Vnukova

Мешканці дніпровських комунальних гуртожитків приватизують житло за спрощеною процедурою. Для того щоб це зробити, їм достатньо звернутися до будь-якого міського центру з надання адміністративних послуг, отримати консультацію, перелік необхідних документів, бланки, заповнити їх та повернути до того ж ЦНАПу. Навіть якщо повний комплект документів неможливо надати через якісь обставини, питання вирішується частіше за все на користь майбутнього власника житла. Але вже за рішенням комісії з розподілу житлового фонду міської ради. Про це повідомила під час прямої телефонної лінії начальник відділу розподілу та приватизації житлового фонду та гуртожитків департаменту житлового господарства міської ради Дніпра Наталія Валика.

— Процес приватизації кімнат у гуртожитках пришвидшився завдяки спрощеній процедурі. Пакет необхідних для цього документів зараз мінімальний. Для порівняння: за весь 2015 рік було видано всього 80 ордерів на приватизацію кімнат у гуртожитках, натомість протягом 2016-го їх отримали вже 250 дніпровців.

Наталія Валика нагадала, що згідно із законодавством приватизація кімнат дозволена лише в тих гуртожитках, які є комунальною власністю міста. На даний момент у Дніпрі таких 76, в них зареєстровано понад 13 тисяч мешканців. Приватизувати кімнати досі не можуть лише ті, хто проживає у 30 «проблемних» гуртожитках, – хоча вони вже й комунальні, але щодо них досі не проведена процедура реєстрації права власності в державному реєстрі. Головним чином через значні самовільні перепланування будівель та неможливість відновити те, що було закладено в проектах. Те, що закладалося як місця загального користування – приміром, холи, кімнати для занять, сушильні, пральні та навіть душові, зараз нерідко використовується як житло, причому вже далеко не перший рік. Виселяти людей ніхто не буде, але ж всі інші жильці через них не можуть приватизувати свої кімнати. Що робити? За словами Наталії Валики, сподіватися на приватизацію можна навіть у таких непростих ситуаціях:

— Оскільки функції реєстрації передані органам місцевого самоврядування, наступного року вирішення і цього питання може значно пришвидшитися.

Загальні ж вимоги до тих, хто має намір стати власником свого житла, нескладні.

Для цього необхідно бути зареєстрованим за місцем проживання і фактично мешкати в гуртожитку не менше п’яти років. Раніше правомірність проживання в гуртожитку необхідно було підтверджувати ордерами, але виявилося, що їх часто-густо просто не видавали, аби мати можливість впливати на мешканців. Зараз за рішенням комісії міськради по кожній конкретній ситуації можна отримати дозвіл обійтися і без ордерів. Ще одна умова — у власності людини, яка претендує на приватизацію кімнати, не повинно бути іншого житла. Найчастіше тут виникають проблеми із наявністю успадкованого житла або його частини, як правило, в іншому місті. Вирішити цю проблему можна через відчуження такої власності, приміром, через продаж.

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) розташовані за адресами: пр. Д. Яворницького, 75 (правий берег) та пр. Слобожанський, 31д (лівий берег).

Категория: ЖКХ, Новости Днепра

Поделиться: