Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ За якими правила у Дніпрі працюють літні майданчики біля кафе і ресторанів

Логуш Ірина

У Дніпрі дозвіл на літні майданчики оформлюють через КП "Дніпровські активи".

Як оформити літній майданчик для кафе у Дніпрі: документи, витрати та терміни. “Наше місто” розповідає про процес на прикладі закладу у центрі міста.

Обмінник і кафе на Гоголя: два в одному

У самому серці Дніпра, на вулиці Гоголя, 2, пʼять місяців тому відкрилася кавʼярня «NaMomenti» («На моменті»). Це не просто місце, де можна випити кави, а унікальний заклад, який поєднує кав’ярню  з обміном валют. Куратором  цього проєкту стала Катерина Убірія, громадянка Грузії, яка приїхала до Дніпра у 1995 році навчатися в медичній академії та залишилася в Україні.

Катерина Убірія приїхала навчатися та вирішила залишитися жити у Дніпрі

«Ідея обмінників – це задум партнерів, а от поєднати кав’ярню з обміном валют – наша спільна ініціатива, – розповідає партнерка компанії Катерина Убірія. – Ми хотіли створити простір, де можна і каву випити, і обговорити фінанси».

Кав’ярня відкрилася нещодавно у центрі Дніпра. Фото – Володимир Федорищев

Кавʼярня на Гоголя стала другим закладом мережі у Дніпрі. Перший уже рік працює на бульварі Кучеревського, 1. У планах компанії відкрити такі кав’ярні у кожному районі міста, а можливо, й за його межами, наприклад, у Києві чи Одесі.

Наразі кавʼярня на вулиці Гоголя планує розширювати свій майданчик, додаючи великі куби з посадковими місцями та затінок.

Літній майданчик: від ідеї до реалізації

Площадка просто неба біля закладу – це не лише про затишок, а й про маркетинг.

У гарну погоду добре посидіти просто неба та відпочити. Фото – Володимир Федорищев

“Перехожий іде, бачить щось затишне, і йому хочеться зайти”, – пояснює Катерина.  

Щоб облаштувати таку площадку, кавʼярня “На моменті” пройшла шлях від підготовки документів до погодження дизайну з головним художником міста. Процес розпочався з розробки візуалізації.

З макетом майбутнього літнього майданчика допомагав дизайнер. 

“Нам допомагав дизайнер, бо самі б ми не впоралися. Спочатку розміри не відповідали стандартам, але ми внесли правки й все погодили”, – ділиться Катерина.

Оскільки заклад розташований у центрі міста, важливо було врахувати естетику та відповідність міським стандартам.

Перший заступник директора КП Дніпровські активи» Тетяна Корабльова розповіла, як отримати дозвіл на літній майданчик.

“Пріоритетом для міста є створення безбар’єрного середовища, комфортного пересування пішоходів і приведення вигляду літніх майданчиків до сучасних європейських стандартів”, – зазначає Тетяна Корабльова, перша заступниця директора КП “Дніпровські активи”.

Як отримати дозвіл: покроковий план

Щоб відкрити літній майданчик у Дніпрі, потрібно звернутися до КП “Дніпровські активи” за адресою: проспект Лесі Українки, 55 та подати заяву на оформлення договору. За словами Катерини, процес займає близько місяця.

Для укладання угоди потрібні:

  • Витяг (виписка, свідоцтво) з ЄДРПОУ.
  • Паспорт громадянина України та ІПН.
  • Схема розташування на об’єкті благоустрою та фото місця.
  • Фотовізуалізація вигляду об’єкта у форматі А4.
  • Інші документи та погодження за необхідності.

Розміри площадки мають відповідати стандартам, а дизайн – вписуватися у міське середовище, особливо у центральній частині міста. Після подачі документів відповідь приходить за тиждень-два, а якщо потрібні правки, їх вносять та подають повторно.

“Ми розуміємо труднощі малого бізнесу в умовах воєнного стану, тому у разі неповного пакета документів надаємо роз’яснення та рекомендації, щоб заявники могли виправити недоліки”, – підкреслює Тетяна Корабльова.

Які є вимоги до літніх майданчиків

Літні майданчики повинні бути безпечними, естетичними та не створювати незручностей для пішоходів. Основні вимоги включають:

  • Пішохідна зона тротуару має бути вільною, з проходом щонайменше 2–2,5 м, без помостів, щоб забезпечити доступність для всіх.
  • Майданчики не можна облаштовувати на газонах.

Загалом, за останні три роки у Дніпрі було видано понад 680 договорів на влаштування літніх майданчиків.

“Наше завдання – зробити місто комфортним для всіх. Літні майданчики мають бути не лише красивими, а й безпечними, не заважати пішоходам і гармонійно вписуватися в міське середовище”, – додає Тетяна Корабльова.

Скільки коштує оренда та на який термін укладають угоду

У центральній частині, наприклад, як на вулиці Гоголя, плата за літній майданчик вища, ніж у віддалених районах міста. Для кавʼярні “На моменті” це приблизно 3000 гривень на місяць.

“Плата розраховується за формулою з урахуванням тарифів, зонування, площі та типу майданчика. Наприклад, столики з парасолями коштують значно дешевше, ніж майданчики з помостами”, – пояснює Тетяна Корабльова.

На час воєнного стану міська рада Дніпра зменшила вдвічі коефіцієнт для розрахунку оплати за літні майданчики без помостів.

“Мета такого рішення – зменшення фінансового навантаження на малий бізнес у такий непростий для країни час”, – пояснили у комунальному підприємстві.

Дозвіл оформлюють на будь-який період, зазвичай з 1 травня по 31 жовтня. У випадку кав’ярні-обміну валют “На моменті” договір діє до вересня, але його планують продовжувати.

Якщо умови договору порушуються, наприклад, майданчик займає більшу площу, ніж дозволено, або договір не продовжено вчасно, нараховується додаткова плата. У разі грубих порушень чи обґрунтованих скарг від мешканців, якщо власник не реагує на зауваження, договір можуть розірвати в односторонньому порядку.

Контроль та штрафи

Перевірками літніх майданчиків займаються працівники КП «Дніпровські активи», які проводять рейди та виїзні огляди. Найпоширеніше порушення, яке фіксують – це самовільне встановлення майданчиків без договору. За останні три роки було демонтовано близько 40 таких конструкцій. У разі виявлення порушень власникам видають приписи.

Літні майданчики біля кафе прикрашають місто. Фото – Володимир Федорищев

“Ми постійно проводимо перевірки, щоб забезпечити дотримання правил благоустрою. Самовільні майданчики не лише псують вигляд міста, а й створюють незручності для мешканців”, – наголошує Тетяна Корабльова.

З настанням тепла приємно посидіти з кавою просто неба й насолодитися гарною погодою. Катерина  переконана, що підприємці, які інвестують у такі проєкти, сприяють розвитку Дніпра. 

“Місто стає красивим завдяки нашим вкладенням. Не бійтеся ризикувати, але плануйте бюджет на пів року вперед”, – радить Катерина  всім, хто мріє про власну справу. 

Її історія доводить: навіть у складні часи можна створювати щось нове та дарувати місту красу та затишок.

Категорія: Новини Дніпра, Райони Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: