Skip to content

В YASNO пояснили, як формується сума у рахунку за світло

Ксенія Куземко

Клієнти, які передають показання електролічильників вчасно, а саме за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного, отримують рахунки за фактично спожиту електроенергію. Для тих, хто не передає показання або робить це невчасно, рахунок розраховується за середньодобовим споживанням. В яких випадках як рахують, розповіли в YASNO, пише «Наше місто».

У цьому місяці період передачі показань стартує 27 лютого і триває до 3 березня. Тобто, клієнти YASNO мають 5 днів для передачі показань і отримання рахунків за фактичним споживанням.

Оператор системи розподілу передає YASNO обсяги спожитої електроенергії клієнтом (кВт∙год) і YASNO множить цю цифру на тариф (4,32 грн – згідно постанови КМУ №632 від 31.05.2024). Таким чином, отримана сума з’являється в рахунках, що клієнти отримують від YASNO.

Відповідно до дати передачі показань клієнтом, даний розрахунок може відрізнятись. А саме, якщо оператор системи розподілу не отримує показань електролічильника від клієнта впродовж останніх двох днів поточного місяця і перших трьох днів нового, то він розраховує обсяг споживання за середньодобовим.

Як це відбувається?

Якщо клієнт передає показання у встановлені терміни, то розрахунок відбувається за фактичним споживанням за формулою.

Яким клієнтам рахують електроенергію по середньому і чому:

Якщо клієнт передав показання в середині місяця, наприклад, 15 березня,  – розрахунок буде відбуватися за середньодобовим споживанням

У такому випадку, оператор системи розподілу бере обсяг споживання за аналогічний період минулого року і ділить цей обсяг на кількість днів у місяці. А отриману цифру множить на кількість днів, у яких обсяг невідомий (у нашому випадку це 13 – від 28 відняти 15), та на коефіцієнт приросту/зниження споживання електроенергії (детальніше про нього та інші складові формули описано в Кодексі комерційного обліку електричної енергії).

Потім обсяг, розрахований на основі поданих клієнтом показань, ОСР додає до обсягу, розрахованому по середньому, і передає постачальнику електроенергії для застосування тарифу.

Якщо клієнт взагалі не передав показань протягом місяця, розрахунок, знову ж таки, відбувається за середньодобовим споживанням.

Тоді обсяг споживання електричної енергії за місяць оператор системи розподілу визначить на основі фактичного споживання в аналогічному періоді попереднього року (якщо попереднього року немає, то береться обсяг попереднього місяця), що множиться на коефіцієнт приросту/зниження споживання.

Раніше ми писали, що з 1 лютого 2025 року в Україні запроваджують нові тарифи на електроенергію для споживачів, які використовують її для опалення. Протягом трьох місяців діятиме спеціальна знижка для зменшення витрат під час опалювального сезону. Такі зміни передбачені постановою Кабміну №37.

Читайте також: Тариф, субсидії, перекази, податок на авто та гроші військових: що зміниться з 1 лютого.

Категорія: Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: