Останнім часом в Україні, зокрема в Дніпрі, спостерігається зростання популярності кремації як альтернативи традиційному похованню. За неофіційними даними, зараз у Дніпрі до 70% померлих ховають через крематорій у Харкові чи Одесі. Цей процес пов’язаний з низкою соціальних, економічних та культурних факторів, пише “Наше місто”.
Кремація – це зручно, менш клопітно. В Європі поховання через кремацію – до 90%, – каже Валерій Тетякін, директор КП “Ритуальна служба”.
Чому саме кремація
- Економічна доцільність: вартість кремації зазвичай нижча за вартість традиційного поховання, особливо якщо врахувати вартість земельної ділянки на кладовищі та подальшого догляду за могилою.
- Екологічність: кремація є більш екологічно чистим способом поховання, оскільки не вимагає великих площ землі і не забруднює довкілля.
- Практичність: урна з прахом займає набагато менше місця, ніж традиційна могила. Це особливо актуально для міст з обмеженою кількістю вільних земельних ділянок.
- Мобільність: урну з прахом можна перевезти в будь-яке місце, що дозволяє зберегти пам’ять про померлого там, де це бажають родичі.
- Сучасні погляди: все більше людей відходять від традиційних звичаїв і обирають більш сучасні та раціональні способи поховання.
Пов’язані з кремацією виклики для Дніпра
КП “Ритуальна служба” – це єдине у Дніпрі комунальне підприємство, що надає ритуальні послуги та видає всі необхідні документи. У Дніпрі є певна кількість приватних підприємців та інших юридичних осіб, які здійснюють ритуальні послуги на підставі укладеного з КП договору. Такі підприємства пропонують кремацію, продаж атрибутики, організацію поминок та інші послуги для церемонії поховання. Але за документами все одно доведеться звернутися до комунального підприємства.
Кремацією займаються приватні ритуальні агентства. КП «Ритуальна служба» не конкурентоспроможне в цьому випадку. Комерційні структури максимально оптимізують свої витрати – наприклад, дешевше купують паливо. А комунальне підприємство працює в межах законодавства, платить усі податки. У приватників кремація в будь-якому разі буде дешевше, – директор КП “Ритуальна служба”.
Попри зростаючу популярність, кремація в Дніпрі пов’язана з певними труднощами. Передусім – це відсутність власного крематорію. Тому тіла померлих доводиться перевозити в інші міста – Харків чи Одесу, що збільшує витрати і ускладнює організацію процесу. Втім, кремація все одне обходиться дешевше, ніж традиційне поховання. Дніпрянин Ігор, який два місяця тому втратив маму, розповідає, що у похоронному бюро пропонують обидва варіанти. Він обрав саме кремацію тіла.
У нас кілька похоронних бюро, які займаються кремацією, в одних ціни вищі, в інших нижчі. Коли людина в шоці, вона особливо не обирає. Мені зателефонувало агентство, яке запропонувало кремацію в Одесі, це коштувало мені трохи більше 16 тисяч гривень, – розповідає Ігор.
За його словами, похоронне агентство працює дуже швидко. 93-літня мама Ігоря померла о 9:30 ранку, а вже о 17:00 її забрали на кремацію – одразу після отримання медичної довідки про смерть.
До нас просто додому приїхав санітар, підготував тіло, повністю забезпечили всі необхідні атрибути. Єдине, затримка сталася з очікуванням праху. Спочатку обіцяли 2-3 дні, але виявилося, що у крематорії була черга, тому прах був у Дніпрі лише через тиждень, я сам його забрав з агентства, – розповідає Ігор.
Що входить у вартість кремації
- спеціальна кремаційна труна;
- доставка атрибутики в зону зберігання покійного;
- навантаження ритуальної атрибутики та померлого;
- транспортування катафалком у крематорій;
- розвантаження в крематорії;
- кремація померлого з усіма платежами в крематорії;
- очікування процесу;
- урна для праху;
- оформлення довідки про кремацію;
- перевезення урни з прахом до Дніпра.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі на військовому кладовищі поховані понад півтисячі невідомих захисників України.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Новини Дніпра