Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпрі на військовому кладовищі поховані понад півтисячі невідомих захисників України

Супрун Юлія

могила невідомого захисника України

На Краснопільському кладовищі Дніпра зараз ховають лише у військових секторах чи здійснюють підпоховання у родинні могили. Ділянка, де вічний спокій знаходять захисники України росте. Місце розташоване на семи вітрах, тут постійно розвиваються національні прапори. З портретів дивляться усміхнені обличчя військових. Проте багато табличок з написом “Тимчасово невідомий”. На місці вічного спокою захисників України побували кореспонденти “Нашого міста”.

військове кладовище у Дніпрі
військове кладовище у Дніпрі
кладовище військових у Дніпрі

За найскромнішим підрахунком, у військовому секторі Краснопільського кладовища Дніпра понад півтисячі невідомих героїв. Перші безіменні могили почали з’являтися тут ще у 2014-му.

Валерій Тетякін

КП “Ритуальна служба” за кошти міського бюджету здійснює поховання невідомих захисників України. У нас обов’язковий набір – труна, подушка, покривало, хрест, табличка. А вже стійка та прапор – це нам благодійники допомагають. Щось за свій кошт робили. Прапори, які там зараз висять, однотипні, у тому числі  й великий. Це все закуплено частково за кошти підприємства й частково за кошти допомоги, – розповідає директор КП Валерій Тетякін. 

кладовище військових у Дніпрі
військове кладовище у Дніпрі
військове кладовище у Дніпрі
кладовище військових у Дніпрі

За його словами, через постійний вітер на цій ділянці прапори швидко псуються та їх доводиться часто оновлювати. Комунальники косять траву, щоб ділянка, де поховані відомі та невідомі українські герої, мала охайний вигляд. 

Могили постійно доводиться упорядковувати. Буває, що невідомі захисники стають відомими – на могилі з’являється табличка з його даними, або родичі бажають перепоховати тіло. У такому разі після генетичної експертизи проводять ексгумацію, а місце поховання закривається, вирівнюється і там може бути похований інший невідомий, розповідає Валерій Тетякін.

кладовище військових у Дніпрі
військове кладовище у Дніпрі
кладовище військових у Дніпрі

Фото: Валерій Кравченко

Військова ділянка на Краснопільському кладовищі Дніпра – це не просто місце поховання, тут “на семи вітрах” назавжди збережеться пам’ять про тих, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України. 

Нагадаємо, раніше ми писали, про таємниці найстарішого кладовища Дніпра

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: