Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Бояться математики: який профіль частіше за все обирають старшокласники у Дніпрі

У Дніпрі існують навчальні заклади, на прикладах яких вже сьогодні можна побачити, як приблизно у майбутньому запрацює реформа. У грудні 2021 року у ліцеї № 139 була відкрита лабораторія мехатроніки.

– Такий незвичайний кабінет в нас з’явився завдяки спільним зусиллям департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та компанії «Інтерпайп», – розповідає Владислав Полушкін, директор ліцею № 139. – У нас зробили капітальний ремонт приміщення, закупили нові меблі, завезли сучасне обладнання. А НТУ «Дніпровська політехніка» взяв на себе підготовку викладачів, які зараз проводять тут заняття. З боку вищої школи йде постійний методичний супровід. Діти, які навчаються мехатроніці, відвідують підприємство «Інтерпайп». Ті, хто оберуть у ЗВО таку спеціальність, зможуть стати інженерами, зокрема на цьому підприємстві.

Заняття з мехатроніки є додатковими до загальної програми, їх за бажанням можуть відвідувати учні 7-11 класів. Завдяки високотехнологічному обладнанню діти знайомляться з сучасною інженерією. Але чи багато хлопців та дівчат обирають саме такий напрямок? Зараз кожен академічний ліцей має мати не менше трьох профілів. У ліцеї № 139 є філологічний, історичний та математичний профілі, а також програма «Інтелект України».

– На жаль, математичний профіль, до якого належить мехатроніка, обирає небагато дітей, – зазначає Владислав Полушкін. – Хлопці та дівчата бояться математики. Дев’ять годин цього предмету на тиждень їх лякають. Взагалі стан  математичної освіти у нашому суспільстві залишає бажати кращого. Через фізику я ще більше переймаюся – дуже складна ситуація з цією наукою. Майже всі зараз хочуть бути гуманітаріями.

Фото Валерія Кравченка.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як реформується профтехосвіта у Дніпрі.

Категорія: Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: