Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Оператори дронів та кухари для шкіл: які нові спеціальності з’являться у ПТУ Дніпра

У професійно-технічних навчальних закладах Дніпра постійно з’являються нові спеціальності, які є актуальними саме сьогодні.  Про це повідомляє «Наше місто».

Так, у ПТУ № 2 цього року можна буде почати вчитись на оператора верстатів з програмним керуванням, а у Дніпровському вищому професійному училищі будівництва – на слюсаря-ремонтника. Минулого року також з’явилась така спеціальність як опоряджувальник будівель та споруд.

До того ж вже цього року в професійно-технічних навчальних закладах запровадять нову навчальну програму «Оператор цивільних дронів». Про це розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

 – Вміти керувати цивільним дроном сьогодні надважливо для України, – зазначає Михайло Федоров.  – Ці безпілотники є незамінними під час посівної, у рятувальних операціях, розмінуванні. Вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни.

Першочергово нова програма «Оператор цивільних дронів» з’явиться в семи навчальних закладах у  Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Львівській  і Чернігівській областях. Українська влада за підтримки Євросоюзу закупила дрони для практичного навчання. Викладачі, які тепер зможуть навчати учнів цієї програми, вже пройшли відповідну підготовку. А ще у ПТУ незабаром можна буде отримати цілком мирну професію кухаря шкільного харчування. Тож сподіваємось, що завдяки таким спеціалістам їжа у шкільних їдальнях нарешті буде завжди смачною.

Фото Валерія Кравченка та з відкритих джерел.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі випускники ПТУ можуть заробляти до 70 тисяч гривень.

Категорія: Новини Дніпра, Освіта

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: