Skip to content

Чи можуть призвати військовозобов’язаного, який подав документи на відстрочку: відповідь експертів з Дніпра

Чи можуть призвати військовозобов’язаного, який подав документи на відстрочку: відповідь експертів з Дніпра

З початку дії воєнного стану в Україні багато чоловіків отримали право на відстрочку від мобілізації . Щоб не бути призваним на фронт, їм необхідно оформити відповідне рішення у ТЦК та СП. Та чи можуть призвати військовозобов’язаного, коли він подав документи та очікує на відповідь, – розповість «Наше Місто» з посиланням на Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради.

Чи можуть мобілізувати чоловіка, який очікує на відповідь щодо відстрочки

Ні, мобілізація неможлива, якщо чоловік очікує на відповідь щодо відстрочки. Після подання документів на відстрочку комісія ТЦК та СП має 7 днів на їх розгляд. Протягом цього періоду чоловіка не направляють на медичний огляд для визначення придатності до військової служби, і він не підлягає мобілізації.

Важливо зазначити, що 7-денний термін може бути продовжений, якщо комісії буде потрібна додаткова інформація з інших державних органів.

Де і як дізнатися про надання відстрочки

Перевірити інформацію про надання відстрочки можна кількома способами:

 • Звернутися до ТЦК та СП за місцем перебування на обліку з паспортом та військовим квитком. Працівники ТЦК та СП перевірять ваш реєстр у системі та нададуть вам відповідь.
 • Через електронний кабінет військовозобов’язаного “Резерв+”. Для цього вам знадобиться зареєструватися в системі “Резерв+”. Після реєстрації ви зможете ввійти до свого кабінету та переглянути інформацію про наявність відстрочки.

Якщо комісія вирішить надати відстрочку, військовозобов’язаний отримає відповідну довідку. У разі негативного рішення щодо відстрочки, людину буде поінформовано письмово із зазначенням причин відмови. Інформація про надану відстрочку також відображатиметься в мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+”.

Хто може отримати відстрочку від мобілізації

Згідно з новим законодавством, у 2024 році відстрочку від мобілізації можуть отримати такі категорії громадян:

 • Заброньовані особи: Це працівники певних органів державної влади, підприємств та установ, які мають критичне значення для функціонування економіки та оборони країни. Перелік цих осіб та порядок їх бронювання визначаються Урядом.
 • Особи з інвалідністю: Люди з інвалідністю всіх груп, а також ті, кого тимчасово визнано непридатними до військової служби за станом здоров’я. Проте, останні повинні проходити повторне обстеження ВЛК через 6-12 місяців.
 • Багатодітні батьки: Чоловіки, які мають на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років. Це правило не поширюється на тих, хто має заборгованість зі сплати аліментів за три місяці.
 • Самотні батьки: Чоловіки та жінки, які самостійно виховують та утримують неповнолітніх дітей.
 • Опікуни та прийомні батьки: Особи, які піклуються про дітей з інвалідністю I та II групи, а також про тяжкохворих дітей (перелік хвороб чітко визначено законодавством).
 • Особи, які доглядають за хворими: Чоловіки та жінки, які доглядають за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, батьками, якщо немає інших осіб, які можуть це зробити.
 • Опікуни недієздатних осіб: Особи, які піклуються про недієздатних людей.
 • Чоловіки з дружинами-інвалідами: Чоловіки, чиї дружини мають інвалідність I або II групи, або III групи внаслідок серйозних захворювань.
 • Особи, які мають батьків з інвалідністю: Чоловіки та жінки, які мають одного або двох батьків з інвалідністю I або II групи, за умови, що немає інших осіб, які можуть про них подбати.
 • Сімейні обставини: Жінки та чоловіки, які мають дитину і чоловіка (дружину), який проходить військову службу.
 • Студенти: Студенти, які навчаються за денною або дуальною формами навчання у закладах освіти.
 • Науковці: Наукові та науково-педагогічні працівники з науковим ступенем.
 • Педагоги: Педагоги закладів освіти, які працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
 • Родичі загиблих військових: Чоловіки та жінки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час захисту України.
 • Звільнені з полону: Військовослужбовці, звільнені з полону російських окупантів.

Читайте також: Чи можуть співробітники ТЦК без поліції затримувати і доставляти громадян до Територіального центру комплектування.

Фото: з відкритих джерел.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: