Skip to content

У Києві з 15 липня подорожчає проїзд у транспорті до 30 гривень

Із 15 липня у Києві набудуть чинності нові тарифи на проїзд у комунальному транспорті. Вартість разової поїздки становитиме 30 гривень. Водночас для пасажирів, які регулярно користуються міським транспортом, запровадять систему знижок на проїзні квитки, пише «Наше місто» з посиланням на Офіційний портал Києва.

Нові тарифи пройшли всі необхідні процедури погодження, зокрема громадські консультації та обговорення з профспілками.

У столичній владі нагадали, що вартість проїзду не переглядалася з 2018 року. Необхідність підвищення пояснюють зростанням витрат транспортних підприємств на електроенергію, пальне, оплату праці, утримання інфраструктури, а також скороченням пасажиропотоку.

За підрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтований тариф у 2026 році мав би становити 64,60 грн за поїздку в метро та 44,14 грн — у наземному комунальному транспорті. Водночас затверджені тарифи сформували на основі фактичних витрат за 2025 рік із урахуванням прогнозованого зростання цін на енергоносії та оплату праці.

Для пасажирів, які користуються транспортом регулярно, передбачені знижки залежно від кількості придбаних поїздок:

  • 1–9 поїздок — 30 грн за поїздку;
  • 10–19 — 28,90 грн;
  • 20–29 — 27,80 грн;
  • 30–39 — 26,60 грн;
  • 40–49 — 25,50 грн;
  • 50 поїздок — 25 грн за одну поїздку.

Також можна буде придбати місячні проїзні:

  • 46 поїздок — 1 088 грн;
  • 62 поїздки — 1 463 грн;
  • 92 поїздки — 2 156 грн;
  • 124 поїздки — 2 888 грн.

Після громадського обговорення вартість безлімітного місячного проїзного на метро, автобус, трамвай, тролейбус і фунікулер зменшили на 25%. Його ціна становитиме 3 656 грн замість раніше запропонованих 4 875 грн.

Усі чинні пільги на проїзд зберігаються. Студенти й надалі оплачуватимуть 50% вартості місячного проїзного, а школярі під час навчального року користуватимуться транспортом безкоштовно. У період літніх канікул вони сплачуватимуть 25% вартості проїзду.

Крім того, орієнтовно з 1 серпня у столиці планують запровадити пересадковий квиток вартістю 60 грн. Він дасть змогу необмежено пересідати між усіма видами комунального транспорту протягом 90 хвилин.

Для туристів та гостей Києва діятимуть безлімітні проїзні:

  • на 24 години — 375 грн;
  • на 48 годин — 563 грн;
  • на 72 години — 750 грн.

Поїздки, придбані на транспортну картку до 14 липня, залишатимуться дійсними до 14 вересня 2026 року. Після цієї дати невикористані поїздки не згорять — їхню вартість переведуть у грошовий еквівалент і зарахують на баланс транспортної картки. Надалі ці кошти можна буде використати для оплати проїзду за новими тарифами.

Наразі право на пільговий проїзд у столиці мають близько 1,1 мільйона жителів. У бюджеті Києва на 2026 рік на компенсацію пільгового проїзду передбачено майже 875 млн грн, із яких 181,7 млн грн спрямують на забезпечення пільг для учнів, студентів і курсантів. Найбільшою категорією пільговиків залишаються пенсіонери — понад 570 тисяч осіб. Також безкоштовно користуватися комунальним транспортом можуть учасники бойових дій, люди з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші визначені законодавством категорії громадян.

Нагадаємо: Від профілактики до аварійних ремонтів: як у Дніпрі підтримують роботу тролейбусного парку.

 У Дніпрі аварійні бригади забезпечують стабільну роботу водопроводу та каналізації.

Раніше ми писали, як Дніпро готується до нового опалювального сезону.

Ми писали, енергоефективність і турбота: у Дніпрі оновлюють систему опалення в центрі “Крок назустріч”.

Фото: КМВА; з відкритих джерел.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: