Skip to content

Що не можна робити, якщо застрягли у ліфті під час відключення світла: поради експертів з Дніпра

Що не можна робити, якщо застрягли у ліфті під час відключення світла: поради експертів з Дніпра

Знеструмлення призвели до різкого зростання кількості людей, які застрягають у ліфтах. Щодня сотні мешканців Дніпра опиняються у цій неприємній ситуації. Журналісти ДніпроTV дізнавалися, як безпечно врятуватися із заблокованого ліфта, а також з якими проблемами стикаються ліфтові служби, – пише «Наше Місто».

Працюючи цілодобово, диспетчерка пані Людмила стає рятівником для людей, яким потрібна допомога: вона приймає дзвінки навіть у комендантську годину і допомагає їм звільнитися з ліфта.

«Дуже велике навантаження, коли вимикається світло, люди не дотримуються графіків і сідають у ліфти. Найбільша кількість була 78 штук у нас, буквально цього тижня. 78 застрягань. За один раз. А за суботу-неділю 125 застягань — це за два дні», — ділиться старша диспетчерка «Ліфтреммонтаж Дніпро» Людмила Гілазова.

Коли заявку отримано, диспетчер перевіряє на карті місцеперебування найближчого механіка і направляє його на допомогу. Рятувальні роботи можуть тривати від 20 до 30 хвилин, за умови, що механік одразу приїде на місце виклику.

Євген Шафігурін, електромеханік, розповідає, що в одному районі звільняє до 20 застрягань на день. Реакція різна: хтось дякує, а хтось скаржиться. Був випадок, що одна дівчина боялася замкнутого простору, тож електромеханіку довелося її заспокоювати.

Як вберегтися від застрягань у ліфті

Аварійні служби закликають не користуватися ліфтами за 15 хвилин до можливого відключення електроенергії, адже це значно збільшує ризик застрягти.

«І ще теж дуже велика проблема — люди не чекають визволення, не чекають аварійки, займаються самозвільненням. Приходить кум із сокирою і рубає двері. Виламують», — скаржиться Сергій Калга, начальник дільниці Новокодацького району «Ліфтреммонтаж Дніпро».

Подібні дії можуть лише нашкодити, і процес порятунку затягнеться. Пан Сергій зазначає, що не є люди, які намагаються маніпулювати інформацією про вагітних або літніх пенсіонерів, оскільки їх мають звільнити в першу чергу. Однак, коли приїжджають рятувальники, виявляється, що на місці немає ні пенсіонерів, ні вагітних. Тому співробітники зауважують, що так робити не можна, адже це може зашкодити людям, які дійсно потребують негайного визволення.

У більшості ліфтів є кнопки виклику диспетчера, а також номери телефонів і чат-боти аварійних служб. Все, що потрібно зробити — це зв’язатися з ними і чекати на допомогу.

Нагадаємо, раніше ми писали: Застрягли у ліфті: реальні історії від мешканців Дніпра.

Читайте також: Несподівана пастка: поради психологині з Дніпра, як діяти, якщо застряг у ліфті.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: