Skip to content

ОФІЦІЙНО Понад тридцять врятованих. Рятувальники закликають дніпрян обачно відпочивати на водоймах

Михайло Чернов

Пляжний сезон в Дніпрі – у розпалі. Попри те, що офіційного дозволу  купатися немає, містяни залюбки відпочивають біля води. Втім головне – подбати про те, щоб відпочинок на водоймі був безпечним, пише Наше місто

Тридцять дві людини (в тому числі двох дітей) врятували  з води з початку цього року фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій,  які дбають про безпеку людей на водоймах, в першу чергу – на річці Дніпро. Такі дані повідомив сержант цивільного захисту Артем Приймак, водолаз-рятувальник водолазно-рятувального загону Головного управління ДСНС в Дніпропетровській області.

Артем зазначає: попри відсутність офіційного дозволу люди активно відвідують пляжі та купаються в річці. Тож напередодні пляжного сезону рятувальники перевірили акваторію біля пляжів на Монастирському острові, на житловому масиві Придніпровський та біля парку Сагайдак (відомий містянам як “Воронцовський”), що на лівому березі Дніпра, очистили дно від скла та небезпечних каменів.

Артем Приймак

Усім дніпрянам рекомендують дотримуватись правил поводження на воді: в першу чергу – категорично не можна купатися у нетверезому вигляді, наголошує рятувальник Артем Приймак. Заходити до води краще без поспіху, не варто запливати далеко від берега, різко занурюватися на глибину, пірнати, не знаючи про стан дна, особливо – з будь-яких споруд (причали, мости та ін.).

Також рятувальники нагадують: під час перебування на пляжі варто обачно приймати сонячні ванни, не перегріватися та не занурюватися різко у воду – це небезпечно для здоров’я та може призвести до зупинки серця.

На превеликий жаль, з початку теплого сезону на водоймах вже загинуло кілька десятків людей. Сумна статистика: так, у травні загинуло три людини, в червні –  шість осіб, в тому числі – одна дитина. А загалом з початку року на воді загинули 25 осіб  У минулому 2023 році, на превеликий жаль, загинули 82 людини, 62 особи вдалося врятувати.

– Якщо ви бачите, що людина тоне, треба негайно телефонувати до Служби порятунку 101, викликати швидку (103), – нагадує рятувальник Артем Приймак. – Якщо впевнені в тому, що зможете допомогти людині на воді, можна підплисти до неї зі спини, спрямувати до берега, обережно витягти з води, дбачи при цьому про власну безпеку.

Особливо уважними варто бути батькам, які відпочивають біля водойми з дітьми. Потрібно постійно пильнувати за малечею, не залишати без нагляду у воді. Дітям краще за все мати нарукавники та/або рятувальні жилети.

Дмитро Редька

Зі свого боку міська влада всіляко підтримує рятувальників, які дбають про безпеку мешканців міста, зокрема – під час перебування на воді, та загалом слідкують за порядком на водному просторі Дніпра, зазначає Дмитро Редька, заступник директор департаменту громадського порядку та цивільного захисту Дніпровської міської ради.

Рятувальники отримали сучасне спорядження від міської влади

Зокрема, минулого року міська влада Дніпра спрямувала на різноманітну допомогу рятувальникам субвенцію в загальному розмірі майже 3 млн грн. Серед іншого – за кошти міського бюджету було придбано вкрай корисне сучасне водолазне устаткування, яке допомагає рятувальникам виконувати їх роботу.

Фото Валерія Кравченко

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: