Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Інтернет без світла: як мешканці Дніпра користуються Wi-Fi під час відключень

Ткач Анастасія

Інтернет без світла: як мешканці Дніпра користуються Wi-Fi під час відключень

Через тривалі ракетні обстріли українці зіштовхнулися з постійними екстреними відключеннями електроенергії міст і сіл.  Внаслідок, у домівках зникає і інтернет, до того ж і кабельний, і мобільний. Тому наразі багатьох хвилює питання, як у Дніпрі підключити Wi-Fi без світла. Журналісти «Нашого Міста» з’ясували, що таке автономний інтернет та яке обладнання потрібно, щоб без світла забезпечити інтернет-з’єднання.

Війна в Україні та продовження атак збройних сил рф позначились на енергетичній інфраструктурі України. Маємо постійні віялові та екстрені відключення електроенергії. У цій ситуації мирні громадяни не можуть не лише використовувати звичну електроплиту чи кавоварку, а й опиняються в інформаційному вакуумі через відсутність зв’язку бездротового інтернету. Це заважає повноцінно працювати.

«Ми зіткнулися з проблемою, коли був блекаут, у нас відключалось одразу 3 житломасиви: Червоний Камінь, Покровський і Парус. Ми були, як у ямі, до нас не можна було додзвонитися і не було ніякого інтернет-провайдера. Вийшли ми з ситуації таким чином, що у сусіда був проведений оптоволоконний інтернет, та він нам роздавав, і так ми виходили з даної ситуації», – розповідає місцевий мешканець Володимир Талаш.

Як працює оптоволоконний інтернет

Для того, щоб отримати стабільне інтернет-підключення під час відсутності світла, користувачу потрібно під’єднатися через технологію високошвидкісної передачі даних оптоволоконними лініями зв’язку PON. Це пасивна оптична мережа. З боку провайдера все обладнання розташовується в одному місці, як і обладнання клієнта, тому вимкнення світла, наприклад, у сусідньому будинку на роботу Інтернету не впливає.

«У випадку підключення Інтернету по технології пасивної оптики, він же PON, з боку провайдера стоїть обладнання, яке посилає сигнал по оптичному волокні. За допомогою пасивних ділителів цей сигнал ділиться на дрібніші сигнали, котрі надходять на обладнання абонентів. Відмінність пасивної оптики від активної полягає в тому, що по одному волокну можна передавати інформацію до різних клієнтів, що дозволяє підключати абонентів без додаткового активного обладнання», – розповідає Олександр, інженер телекомунікаційної компанії.

Провайдер надає оптичний термінал, який перетворює “світловий” сигнал на електричний. Його можна підключати до пристрою абонента — комп’ютера чи роутера.

Обладнання, надане провайдером, а також роутери в повсякденному житті живляться від звичайної розетки 220 В, а у випадку вимкнення світла потрібне або джерело безперебійного живлення, або генератор.

Нюанси підключення оптоволокна у квартирі та в приватному будинку

Інженер телекомунікаційної компанії розповідає, що у приватному секторі у мешканців є можливість підключити генератор і забезпечити тривалішу роботу абонентського обладнання. На жаль, в багатоквартирних будинках доведеться забезпечувати заміну акумуляторів для джерела безперебійного живлення, і таким чином намагатися продовжити тривалість роботи, до чого ж різні джерела безперебійного живлення можуть забезпечувати різний час роботи без електрики.

Як повідомляє каталог інтернет-провайдерів в Україні, головною умовою є вже побудована мережа провайдера, інакше проводити окрему лінію для одного абонента буде занадто дорого.

Скільки коштує підключити оптоволоконний інтернет

До вартості підключення оптоволоконного інтернету входить:

 • кабель, витратні матеріали;
 • медіаконвертер;
 • роботи з підключення та налаштування.

Ціна підключення відрізняється в залежності від регіону, типу об’єкта, що підключається, довжини кабеля. Підключити інтернет у приватний будинок можна за 1500 – 2500 грн. Підключення квартири по оптиці коштуватиме дешевше – у Дніпрі ціни стартують від 500 грн.

Які провайдери встановлюють оптоволоконний інтернет

Наразі відомо про такий перелік провайдерів, які встановлюють оптоволоконний інтернет:

 • УКРТЕЛЕКОМ
 • ФРЕГАТ
 • VEGA
 • FIBERNET
 • FORSAGE
 • DTS
 • SOYUS TELECOM
 • HOMENET

Які провайдери працюють без електроенергії

Лишатися на зв’язку під час відключення світла можливо, якщо під’єднатися до інтернет-провайдерів, що використовують технологію xPON. Це забезпечить безперебійний доступ до мережі протягом 72 годин під час відсутності світла.

Також при відключеннях електроенергії можна скористатися такими варіантами інтернету:

 • швидкісний оптичний інтернет від Укртелекому;
 • супутниковим інтернетом від Датагруп;
 • Starlink.

Нагадаємо, раніше ми писали: Що придумали дніпряни, щоб комфортно переживати відключення електроенергії.

Читайте також: Як під час відключень світла зарядити ноутбук від повербанка.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: