Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ  Допомога військовим та порятунок тварин: чим займаються молодіжні громадські організації у Дніпрі

Цього року 23 червня відзначається День молодіжних і дитячих громадських організацій України. Він був запроваджений указом глави держави для того, щоб регламентувати та захищати діяльність таких об’єднань. Які молодіжні організації зараз працюють у Дніпрі і чим вони займаються? Про це дізнавалась журналістка «Нашого міста».

Тихоходка – символ «Хелперів Дніпра»

Одна з найактивніших громадських організацій нашого міста  –  «Хелпери Дніпра».  Її  головною метою є залучення молодих дніпрян до активного життя та волонтерського руху. «Ми –  ті, хто допомагає молоді знайти справу свого життя та нових друзів», – кажуть про себе хелпери. І це не дивно, бо сама назва організації говорить за себе: help у перекладі з англійської означає «допомога».

За весь час існування організації її учасники залучили до волонтерства близько 1000 молодих людей. Також «Хелпери Дніпра» займаються організацією власних заходів. Це можуть бути і масштабні івенти  –  «День волонтера», «Акція до дня вишиванки», і більш камерні  та розважальні  – «Ігродень», «Ритми слів».

Під час стажування в цій громадській організації у молоді є можливість реалізувати практично будь-які  ідеї. А головним символом дніпровських хелперів є тихоходка. Це тип мікроскопічних безхребетних , одна з найстійкіших істот у світі.. Символізм полягає в тому, що тихоходка може вижити за будь-яких обставин. Так само, як і волонтери цієї організації.

Анна Самойленко завдяки волонтерству знайшла роботу

Анні Самойленко 24 роки, вона закінчила Університет митної справи та фінансів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Зараз працює в одній з міських структур Дніпра, у благодійному фонді, а також розвиває власний бізнес. У «Сувенірній лавці Дніпра» дівчина намагається зібрати та реалізувати якомога більше предметів, які пов’язані з нашим містом. Також Анна є співавторкою проєкту «Відчуй Дніпро», учасники якого займаються створенням та встановленням мініскульптур. Окрім всього цього, вона – голова громадської організації «Хелпери Дніпра».

–        Ми не тільки беремо участь у різних міських заходах, а й залучаємо інших волонтерів, координуємо їхню діяльність, – розповідає Анна Самойленко. – Волонтерством я почала займатись у 2018 році, коли ще була студенткою. Спочатку вступила до Молодіжної ради Дніпра, а потім взяла участь у створенні громадської організації «Хелпери Дніпра». Одним з перших масштабних заходів, у якому я брала участь, були змагання з триатлону у 2021 році. Вони  тривали два дні, ми набрали тоді 100 волонтерів і займались їх координацією. А потім ще був марафон.

Анна згадує, що тоді вона разом з іншими волонтерами була задіяна у спортивних заходах зранку до ночі. А о 5-й ранку треба було знову прокидатись, їхати на «точку, де відбувались змагання. Серед завдань волонтерів було роздавання їжі, води учасникам. А ще багато додаткової роботи. Під час великої війни на дніпровському вокзалі відкрився Центр матері та дитини, у цьому проєкті також частково брали участь «Хелпери Дніпра».

–        Я завжди кажу волонтерам, що ми займаємось цим заради того, щоб здобути досвід та зв’язки, – зазначає Анна Самойленко. – Вони нам стануть у пригоді у подальшому житті. Набуті навички потім дуже допомагають у роботі. А ще є змога попрацювати у команді та зрозуміти – лідер ти, чи той, кого треба вести. Ми набираємо молодь з 16 років, у цих людей все життя попереду.

Особисто Анна завдяки волонтерству знайшла нових друзів, разом з якими зараз розвиває цікаві проєкти. А ще  – бажану роботу за фахом.

«Студентство Дніпра» підтримує наших захисників

Назва громадської організації “Студентство Дніпра” говорить сама за себе. Метою її діяльності є координація міського студентського руху. Її учасники працюють з органами студентського самоврядування  університетів та коледжів міста. Вони створили ком’юніті з представників закладів вищої освіти Дніпра та регулярно проводять з ними зустрічі, а також заходи різних розмірів і форматів. Наприклад, виставку “Вшанування пам’яті студентів, що ніколи не отримають дипломи”, яка була присвячена тим, хто на момент своєї загибелі  навчався в ЗВО Дніпра.  

Також ця громадська організація стала ініціатором акції “Студенти Дніпра заради Перемоги”. Це був місячник донора, де кожен студент мав можливість здати плазму та задонатити для потреб ЗСУ. У результаті 128 бригаді ТрО молоді люди передали протизапальні та противірусні ліки. 

Студенти роблять обереги власними руками

А ще була акція “Настрій для військових” – завдяки їй наприкінці 2023 року  студенти вирішили подарувати нашим захисникам відчуття дому та привітати з Новим роком.  Молоді люди зібрали подарунки для військових  – біля 1170 стаканчиків  із новорічними прикрасами, а також смаколики, теплі шкарпетки.  Ті студенти, що найактивніше брали участь в акції, змогли самостійно відвезти подарунки на фронт.  А до Дня вишиванки у цьому році під час акції “Обереги для військових”  вдалося зробити 330 оберегів, які у листівках були передані нашим захисникам.  

У 2023 році команда «Студентства Дніпра» була причетна до підготовки та проведення “Битви за ВИШ”. Це традиційний захід для міста, під час якого відбувається змагання серед команд університетів, коледжів, гуртожитків у нетрадиційних видах спорту. У 2023 році команда організації була причетна до підготовки та проведення змагання. Також учасники організації провели тренінг “Права студентів”. Завдяки йому студенти дізналися про їхні права та обов’язки під час навчання, проживання в гуртожитках. І це ще далеко не повний список волонтерських ініціатив «Студентства Дніпра».

Марію Волошину надихають слова вдячності

19-річна Марія Волошина навчається на 3 курсі  в Університеті митної справи та фінансів на психолога. Нещодавно вона почала працювати у Молодіжному центрі Дніпра, також є заступницею голови  громадської організації «Студентво Дніпра».

–        Мій волонтерський шлях розпочався три роки тому, – згадує Марія Волошина. – Було влітку нудно просто сидіти вдома, і я пішла на стажування у Молодіжну раду Дніпра. Це консультативно-дорадчий орган при міському голові, де молодь має можливість пропонувати власні ідеї та втілювати їх у проєкти.

Після початку великої війни центр тимчасово припинив роботу над проєктами. Натомість молоді люди почали волонтерити у хабі, який і досі існує у Молодіжному центрі Дніпра.

Згодом Марія потрапила у громадську організацію «Студентство Дніпра» і стала залучати до волонтерства місцевих студентів. Значну частину її роботи займає підтримка військових.

–        Велике враження на мене справила поїздка на фронт напередодні 2024 року, – згадує Марія Волошина. – Я вперше опинилася у таких обставинах. Вразило те, що попри все, наші захисники були дуже життєрадісними, проводили нам «екскурсію» по своїй території. Вони дуже зраділи нашим подарункам – стаканчикам, для них була важлива турбота про них.

Марія зізнається, що коли вона займається волонтерством, відчуває себе частиною чогось великого та значущого. Їй подобається допомагати іншим людям. Їхні відгуки та слова вдячності надихають на подальший рух вперед.

Save Animals Ukraine  рятують тварин

Громадська  організація Save Animals Ukraine  виникла у березні 2022 року як неформальне волонтерське об’єднання під назвою Центр допомоги тваринам. Головною метою діяльності її учасників була і залишається евакуація тварин з прифронтових територій. Зараз на рахунку волонтерів – понад 1700 врятованих пухнастиків.  І поки триває війна, буде потреба у такій діяльності, тож вона продовжуватиметься. 

 Станом на  середину червня 2024 року завдяки учасникам  Save Animals Ukraine  врятовані 786, а включно з Херсоном  – приблизно 1700 тварин. Учасники організації передали  93 340 кг корму та мʼясних продуктів, а також 36 годівничок та 20 поїлок. А ще завдяки волонтерам відбувається вакцинація тварин на прифронтових територіях.

Ігнат Туренко має три собаки з прифронтових територій

Ігнату Туренку 34, він має власний успішний бізнес – компанію з обсмажки кави.  Але, разом з тим, чоловік не жалкує ані сил, ані часу на волонтерство.

–        Після початку великої війни  багато людей покидали свої домівки, а тварин залишали, – згадує Ігнат Туренко.  –  Потім згадували про них, просили привезти. Я з товаришами став вивозити тварин за запитом – це були коти, собаки, папуги, навіть білки. Діяв у команді Сергія Луденського (зараз  – виконуючий обов’язки директора Департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради. – Авт.), з яким знайомий ще зі шкільних років.  Я запропонував для евакуації свій «бусик» – перша моя евакуація була з Часового Яру. Це було влітку 2022 року.

Замовлень було дуже багато. Дніпровські волонтери привозили у прифронтову зону по 600-700 кілограмів корму для тварин, а також доставляли гуманітарну допомогу для людей. Частіше за все виїздили на Донеччину та на Запоріжжя. Поступово замовлень на вивіз конкретних собачок чи котиків ставало все менше, але власне кількість тварин не зменшувалась.

Тому Ігнат разом з іншими волонтерами вивозив їх до притулків, КП «Зооконтроль» або віддавав у добрі руки. Інформацію про пухнастиків, які шукають домівку, дніпряни викладали у соцмережах. Вона була не тільки українською, а й англійською мовою, що сприяло залученню іноземних інвесторів та благодійників.

–        Після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС ми врятували на Херсонщині близько 900 тварин, – згадує Ігнат Туренко. – Зараз вивозимо здебільшого хворих та поранених котиків та собачок. На жаль, наші притулки не можуть приймати багато тварин, вивозити всіх просто нікуди. Тому ми співпрацюємо з місцевими волонтерами на Донеччині та Запоріжжі, допомагаємо їм кормами. Якщо є пропозиції від якихось притулків, ми відвозимо тварин туди.

Ігнат Туренко з одним зі своїх собак

Зараз на підприємстві Ігната Туренка мешкають три собаки, кожну з яких він свого часу врятував. Спочатку з Оріхового вивіз хаскі, власники якого евакуювалися, а його залишили у вольєрі. Його звуть  Болт. Згодом Ігнат з товаришами евакуйовували 15 собак з Часового Яру, але всіх прилаштувати не вдалося. Серед них було налякане щеня дворняжки, яке дуже голосно скавчало. Його ніхто не хотів брати, тому Ігнат залишив його собі, назвав Чорним. А нещодавно з Харківського напрямку волонтери привезли вівчарку Альфу, яка здалася Ігнату дуже милою. Тепер вона теж живе на території його виробництва.

Фото з архіву героїв.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як дніпровські волонтери евакуйовували тварин з Херсона. 

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: