Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Розкупили як гарячі пиріжки: у Дніпрі дефіцит зарядних станцій і ціни ростуть на дріжджах

У Дніпрі дефіцит зарядних станцій і ціни ростуть - Наше Місто

Відключення світла стали для дніпрян справжнім випробуванням, тому жителі міста почали шукати альтернативні джерела електроенергії. Різке зростання попиту на зарядні станції та генератори викликало подорожчання, а подекуди справжній дефіцит цих товарів. А через тривалу відсутність електроенергії псувалися продукти, розряджалися телефони та інша техніка. Для споживачів повстало питання ціни та окупності різних варіантів підзарядки. Маленькі та функціональні зарядні станції стали популярнішими за важкі та небезпечні в разі неправильного користування генератори. Але чи справді за новенький EcoFlow треба віддавати більше 300 тисяч гривень та які аспекти варто враховувати під час вибору продукту, розповість «Наше місто».

У Дніпрі дефіцит зарядних станцій і ціни ростуть - Наше Місто

У більшості супермаркетів побутової техніки зарядні станції на полицях відсутні. Про величезний попит розповідає нам Віталій, консультант одного з них:

“Ми отримали товар десь місяць назад, і в перші тижні більшість вже була замовлена. Єдина зарядна станція, яка є в магазині, вже зарезервована та чекає на свого власника”.

Журналісти перевірили полиці й інших магазинів, але товар в наявності тільки в онлайн форматі. Тобто ви замовляєте та чекаєте, коли він надійде на магазин зі складу постачальника. Вибір великий, як і різниця у ціні.

Як обрати

Під час покупки зарядної станції варто звертати увагу на показники ват-година та її пускові можливості. Як це працює? Наприклад, вам необхідно ввімкнути водонагрівач, в середньому він споживає 2 кВт\год. Відповідно зарядної станції Ackery Explorer 240 EU за 9 тисяч гривень, що має пікову потужність 400 Вт, не вистачить навіть для його запуску. Той самий інтернет-магазин пропонує набагато дорожчий варіант за 80 тисяч гривень –  Anker PowerHouse 767 з піковою потужністю у 2,8 кВТ. З цією зарядною станцію водонагрівач зможе пропрацювати трішки більше години. Проте для менш вимогливих задач, як зарядити телефон чи ноутбук, підійдуть бюджетні варіанти. Здебільшого експерти рекомендують обирати середні за ціною варіанти. Такі продукти більш функціональні. Наприклад, популярну серед покупців EcoFlow DELTA 2 з піковою потужністю 1,8 Квт вистачить на цілий день для роботи телефонів, ноутбуків, телевізора і світла у кімнатах. У цілому все залежить від кількості електричних пристроїв у вашій квартирі.

Ціни

Цінова політика дещо відрізняється у різних мережах. В одному з міських супермаркетів побутової техніки вартість зарядних станцій зросла з початком нових відключень у 2024 році на 20-30 відсотків. Там нарікають на постачальників, що збільшують ціни через великий попит. В іншій мережі в порівняні із минулим роком вартість зарядних станцій майже не змінилась. Тому при виборі продукту варто розглянути усі можливі варіанти та не акцентувати увагу на бренді. Популярний EcoFlow, за словами консультантів, це більше про бренд, ніж про вагомі переваги.

Читайте також: Як у Дніпрі регулюється дорожній рух під час відключення електроенергії.

Автор Олександр Гладуш, фото автора.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: