![Дотягнутись до зірок: історія планетарію у Дніпрі](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/istoriia_planetariiu_u_dnipri_horyznt-1060x596.jpg)
У серпні 1968 року в Дніпрі відкрили планетарій. Він став другим в Україні, для якого спеціально спроектували будівлю. Загалом в Україні наш став п’ятим. Історію дніпровського планетарію читайте в матеріалі «Наше місто».
Раніше на вулиці біля будівлі планетарію був телескоп, а співробітники установи показували перехожим зоряне небо.
Спочатку планетарій був розрахований на 120 місць і мав діаметр купола 12 метрів. Завдяки цьому відвідувачі могли побачити не лише фази Місяця, а й затемнення Сонця.
Телескоп у 300 разів збільшував зображення та наближав зірки.
Щороку у планетарії проводилося близько 150 лекцій на тему астрономії. Співробітники планетарію їздили читати лекції про зірок на заводи та у колгоспи.
У 2018 році планетарій було закрито на реконструкцію, вона тривала 3 роки. 2021 року він запрацював знову. Наразі тут встановлені інтерактивні дошки та сучасне обладнання для вивчення неба.
Раніше ми писали, неземні технології: чим пишається Дніпро в освоєнні космосу.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Новини Дніпра