Skip to content

Коли в Україні і в Дніпрі буде найбільша спека

Коли в Україні і в Дніпрі буде найбільша спека - Наше Місто

Прогнозується, що літнє тепло в Україні буде на 1-2 градуси вище норми. Різких та тривалих похолодань не очікується. Синоптикиня Віра Балабух розповіла у коментарі 24 каналу, коли чекати найбільшої спеки, – пише «Наше Місто».

За словами Віри Балабух, завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, найвища температура очікується в липні й першій половині серпня.

«Найсильніші аномалії та тенденції до утворення хвиль спеки ймовірні в західних, південних, південно-східних області», – каже експертка.

У Дніпрі протягом цього місяця температура буде коливатися в межах 28 та 31 градуса вдень. Проте у деякі дні вона може знизитися до 24 градусів – такого спаду температури можна очікувати на наступному тижні. Окрім того, цей місяць принесе дніпрянам і невеликі опади. Синоптики припускають, що дощ може з’являтися щотижня. Але опади не будуть частими та інтенсивними.

Чи будуть затяжні зливи влітку 2024

За словами метеорологині, у південних, південно-східних та центральних областях України очікується менше опадів, ніж зазвичай.

Проте, експертка додає, що якщо над Європою активізуються циклони, до України можуть прийти вологі повітряні маси, що призведе до збільшення кількості опадів.

«Це зумовить збільшення інтенсивності конвективних процесів, утворення локальних гроз, злив, граду та шквалу», – каже Балабух.

Як витримати спеку

  • Зберігайте температуру у приміщенні на рівні не більше +32 градусів вдень і +24 вночі.
  • Провітрюйте кімнату під час ночі та вранці. У денний час, навпаки, зачиняйте вікна і закривайте їх шторами або жалюзі.
  • Пийте достатню кількість води.
  • Приймайте прохолодний душ або ванну.
  • Уникайте виходу на вулицю під час найспекотнішої години дня. Якщо ви маєте вийти, надягніть легкий, світлий одяг і захистіть голову.
  • Наносіть на шкіру захисний крем від сонця.
  • Мінімізуйте споживання м’яса, оскільки його перетравлення забирає додаткову енергію.
  • Уникайте важких фізичних навантажень, якщо це можливо.
  • Використовуйте світлу постільну білизну та простирадла без подушок, щоб уникнути утримання тепла.

Нагадаємо, раніше ми писали: Готують сані з літа: як у Дніпрі модернізують та утеплюють житлові будинки.

Читайте також: Магнітні бурі у червні 2024: які дні будуть небезпечними.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: