Skip to content

Від 3,5 до 6 грн за кіловат: на скільки в Україні можуть збільшити тариф на електроенергію

На скільки в Україні можуть збільшити тариф на електроенергію - Наше Місто

Російські атаки завдали значних збитків українській енергосистемі. Пошкоджено понад 7 ГВт потужностей генерації, а загальні збитки сягають понад 1 мільярд доларів. Міжнародні партнери допомагають усувати наслідки атак, але для повного відновлення потрібні значні кошти. Тож в українському уряді розглядають можливість перегляду тарифу на електроенергію для населення. Офіційно про це ще не оголошено, але експерти прогнозують, що таке рішення може бути прийнято вже влітку, повідомляє «Наше Місто».

Чому може зрости тариф

Для фінансування відновлення пошкоджених об’єктів енергетики. За словами Голови державної інспекції енергетичного нагляду Руслана Слободяна, “ймовірно, доведеться усе ж таки розглянути можливість залучення внутрішніх резервів — переглянути тариф на електроенергію”.

Через закінчення дії спеціальних зобов’язань на ринку електроенергії. З 1 червня 2024 року постачальники електроенергії більше не зобов’язані будуть продавати її населенню за фіксованою ціною 2,64 грн/кВт-год.

На скільки в Україні можуть збільшити тариф на електроенергію - Наше Місто

Яким може бути новий тариф

Експерти прогнозують зростання у півтора рази, до 3,5-4 грн/кВт-год. Заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко зазначив: “Знаю, що обговорюється ціна в діапазоні 3,5—4 гривні. Тобто, йдеться про зростання приблизно у півтора рази”.

Деякі експерти вважають, що тариф може сягнути 6 грн/кВт-год. Це значно менше за ринковий тариф, але все ж таки суттєве зростання.

Останнє рішення про розмір нового тарифу буде залежати від урядових розрахунків та погодження з міжнародними партнерами.

Що робити українцям

Готуватися до можливого зростання тарифу. Варто почати економити електроенергію вже зараз, щоб зменшити свої витрати після його підвищення.

Проаналізувати можливість встановлення двозонного лічильника електроенергії. Це дозволить платити за нічний тариф 50% від нового тарифу.

Стежити за офіційними повідомленнями уряду щодо нового тарифу. Це допоможе вам краще спланувати свої витрати.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: