Skip to content

Президент України підписав закон про збільшення штрафу за ухилення від військового обліку

Президент України підписав закон про збільшення штрафу за ухилення від військового обліку

Президент України Володимир Зеленський схвалив законопроєкт №10379, який суттєво посилює штрафи за порушення правил мобілізації. Про це повідомляє «Наше Місто» з посиланням на Офіційний вебпортал Верховної Ради України.

Законом передбачено внесення змін до статті 210 КУпАП. Відтепер порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку в умовах воєнного стану каратиметься штрафом у розмірі до 25 500 гривень.

Громадяни, які відмовляються від отримання повістки або не з’являються за нею до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП), караються штрафом у розмірі від 17 000 до 25 000 гривень.

Для посадових осіб органів влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань штраф за подібні правопорушення сягає від 34 000 до 59 500 гривень.

Президент України підписав закон про збільшення штрафу за ухилення від військового обліку

Відтепер порушники мобілізаційного законодавства можуть бути оштрафовані заочно. Штрафи не виписуватимуть, якщо дані про людину територіальний центр комплектування (ТЦК) може отримати сам через держреєстри.

Нагадаємо, раніше ми писали, що від завтра, 18 травня, у дію вступить новий закон про мобілізацію. У ньому було запроваджено низку змін. Зокрема, впровадження VIN-коду та проходження ЛКК військовозобов’язаним, мобілізація авто тощо.

Читайте також: Як оновити дані в ТЦК з 18 травня: адвокат з Дніпра про нові правила для військовозобов’язаних.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: