Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ ОФІЦІЙНО У Дніпропетровському ТЦК пояснили, що таке VIN-код і чому всі військовозобов’язані повинні пройти ЛКК

що зміниться для чоловіків при перетині кордону з 18 травня

18 травня, закон про посилення мобілізації набуває чинності. Військовозобов’язаним у віці від 25 до 60 років необхідно протягом 60 днів оновити свої дані в ТЦК. Про нововведення мобілізаційної компанії розповість «Наше місто».

Передбачається зміна призовного віку з 27 до 25 років. Мобілізації підлягають громадяни віком від 25 до 60 років. Під час проведення мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані постійно носити із собою військово-обліковий документ.

– Порядок дій такий, – роз’яснює Олена Кузіна, начальниця служби зв’язків із громадськістю Дніпропетровського обласного ТЦК і СП. – Військовозобов’язаний (від 25 до 60 років) приходить за місцем проживання до ТЦК, де уточнюють його особисті дані і дають направлення на проходження ВЛК з конкретними термінами проходження комісії. На підставі постанови ВЛК визначають: придатний чи не придатний до військової служби (новий закон не передбачає статусу “обмежено придатний” -Авт). У будь-якому разі дають військово-обліковий документ.

Спікерка обласного ТЦК і СП зазначила, що уточнити дані необхідно навіть тим, у кого є серйозні проблеми зі здоров’ям.

– Навіть люди з інвалідністю, які не зняті з військового обліку, мають прийти до ТЦК і пройти ЛКК, яка визначить ступінь придатності до служби в особливий період, – констатує Олена Кузіна.

Зауважимо, що наразі багато запитань, відповісти на які наразі проблематично. Зокрема, відомо, що військовозобов’язаним вклеюватимуть у військово-обліковий документ штрих-код (VIN-код). Якщо такого штрихкоду у військовому квитку чи іншому військово-обліковому документі немає, то буде зрозуміло, що певна людина не оновлювала дані в ТЦК. Тож, якщо її зупинять на вулиці, буде складно довести протилежне.

Як діятиме ця норма, в обласному ТЦК не пояснили.

Передбачається, що військовозобов’язаних, які не уточнили вчасно дані, можуть затримати, про що на своїй фб-сторінці повідомив адвокат Володимир Плетенко.

«Як це буде відбуватися? Працівники ТЦК разом зі співробітниками Національної поліції під час ідентифікації громадянина та перевірки його документів, перевірять інформацію в Єдиному  державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Якщо дані про цю особу в реєстрі відсутні, громадянин буде затриманий”, – написав адвокат.

Раніше ми писали про те, як каратимуть за ухилення від мобілізації.

Фото з відкритих джерел

Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: