Вступна кампанія 2024 стартує зовсім скоро. Перед багатьма майбутніми студентами постане питання не лише вибору університету та спеціальності, а й фінансових можливостей: яка професія буде прибутковою і дозволить швидко повернути гроші за контрактне навчання. Скільки коштують послуги популярних дніпровських університетів – дивіться у сюжеті.
Лічені місяці залишились до старту вступної кампанії. Перед випускниками завжди постає нелегкий вибір: куди піти навчатись далі. Одним з ключових моментів при прийнятті цього рішення є вартість навчання. Для здобуття бакалаврату найсприятливіші умови склались у Дніпрі.
На основі відкритої інформації фахівці дослідили, скільки коштує оплата навчання на найпопулярніші спеціальності серед абітурієнтів. Такими є:
- право;
- комп’ютерні науки;
- філологія;
- менеджмент;
- психологія.
Цей топ підтверджують дані з Єдиної державної електронної бази з питань освіти та результати МОНу.
Найдорожча спеціальність в Україні з наведеного переліку — «Право». Найдешевша за вартістю навчання — «Менеджмент», найдешевше місто для навчання — Дніпро. Розрахунок наступний: сума вартості навчання, поділена на кількість закладів вищої освіти, в яких є ця спеціальність.
Середня вартість бакалаврату у місті Дніпро:
- «Право» — 102 000 гривень;
- «Комп’ютерні науки» — 88 032 гривень;
- «Філологія» — 86 082 гривень;
- «Менеджмент» — 86 082 гривень;
- «Психологія» — 92 533 гривень.
За рейтингом ЗВО було визначено найкращі університети у найбільших студентських містах України. Втім, до списку потрапили не просто найкращі університети міста, а ті, які мають дві чи більше популярні спеціальності. Саме тому в цих списках немає, наприклад, відомих медичних університетів. У Дніпрі це:
- Дніпровський національний університет ім. О. Гончара;
- Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»;
- Український державний хіміко-технологічний університет;
- Український державний університет науки і технологій.
- Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (ПДАБА)
Щоб студент прагнув розвиватися у своїй професії, журналісти “Нашого міста” радять обирати спеціальність та університет усвідомлено та без поспіху.