Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Які таємниці зберігають зниклі фонтани парку Шевченка у Дніпрі

Які таємниці зберігають зниклі фонтани парка Шевченка у Дніпрі

Колись у парку Шевченка у Дніпрі була велика кількість фонтанів. Усіх їх прикрашала скульптура всередині чаші. Але згодом вони перестали функціонувати. Який вигляд раніше мали фонтани у парку та що з ними трапилося, дивіться у нашому сюжеті.

На центральній алеї неподалік ресторану «Маяк» був фонтан, де в центрі чаші дівчата на витягнутих руках тримали м’яч. Фонтан був улюбленцем дітлахів, у багатьох жителів Дніпра є з ним фото у дитячих альбомах. З’явився фонтан у парку після його реконструкції у 1950-х роках, але не пережив 1990-х. Воду в нього подавати перестали, зараз гуляючи парком, можна побачити залишки чаші.

Неподалік танцювального майданчика знаходився ще один фонтан, де в центрі чаші були скульптури дітей, що веселяться: один сидів, а другий поливав його водою.

І головною окрасою парку вважався фонтан біля Палацу студентів. У великій прямокутній чаші було кілька скульптур, що зображають учнів вишів. Конструкція була складна та багатоярусна. З’явився він у парку після реконструкції будівлі палацу на початку 1950-х років. Простояв фонтан у парку майже 30 років і за цей час встиг стати одним із символів міста.

Він мав велику популярність серед студентів, перед сесією туди кидали монетки на удачу – вважалося, що це може принести «кулю» і допоможе скласти іспити на відмінно. На початку 1990-х воду у фонтан подавати перестали, а у 1993 році його засипали землею.

Читайте також: З ранку 1 травня у Дніпрі запрацювали 10 фонтанів.

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Тема дня, Унікальний Дніпро

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: