Skip to content

У Дніпрі невідомі знищують озеро Куряче, зливаючи у нього хімічну піну

У Дніпрі невідомі знищують озеро Куряче, зливаючи у нього хімічну піну

Озеро «Куряче» в Дніпрі розташовано в районі Лівобережний-3. Наразі воно стоїть на межі екологічної катастрофи. Кожної весни та осені озеро засмічується страшним явищем – смердючою піною, яка приносить загибель риби, черепах та змушує птахів шукати інші місця для життя. Місцеві мешканці вже протягом багатьох років змушені терпіти цей неприємний запах та не припиняють боротьби за відродження своєї колись чистої водойми. Хто забруднює озеро Куряче – дізнавалися журналісти ДніпроТБ, – пише «Наше Місто».

Колись озеро Куряче славилося як одне з найчистіших у Дніпрі. Тепер туди виливають піноподібну речовину, яка пронизує повітря хімічним запахом. Це забруднення, за словами місцевих, викликало масову загибель тварин, які раніше тут мешкали. Риболовлю тут практично припинено – дні, коли можна було вловити карася на кожному кроці, вже минули. Тепер водойма перетворилася на «мертве» озеро.

Місцева мешканка Олександра зазначає, що вечорами на озері зазвичай можна помітити піну, яка досягає висоти близько двох метрів. Ця піна виглядає не зовсім природною – скоріш за все має хімічне походження.

Єгор, який у свої 11 років цікавиться птахами та фотографує їх на озері  протягом трьох років, зауважує, що зараз фотосесії припинені, оскільки пернаті майже не з’являються. Раніше під час міграцій на озері можна було спостерігати багато видів птахів, які залишалися тут, щоб підкріпитися.

«В минулому році зустрічі з багатьма видами не відбулися, я припускаю що хімічні речовини, що є зараз у воді, могли спричинити забруднення кормових баз птахів», – каже хлопчик.

Смердючу піну зливають сюди не перший рік. Зазвичай – навесні і восени. Місцеві мешканці наголошують, що вперше помітили це явище 27 січня 2021 року і відразу повідомили про нього поліцію. Хоча поліція реагувала, порадила звертатися на гарячу лінію.

Тим не менш, мешканці не залишаються осторонь і продовжують нагадувати поліції та іншим органам про цю проблему, але, на жаль, ситуація постійно повторюється. Представники КП «Гідроспоруди» повідомили журналістам, що в минулому році проводилися перевірки.

«Минулого року ми зафіксували випадок незаконного врізання в дощоприймачі з боку автомийки. Ми викопали трубопровід, демонтували врізку і затампонували її, а також кілька разів здійснювали перевірки. Однак є підозра, що зловмисники час від часу можуть встановлювати насос і знову скидати ці нечистоти в решітку», – розповів Михайло Ступак, заступник начальника КП «УРЕА».

У Дніпрі невідомі знищують озеро Куряче, зливаючи у нього хімічну піну

Місцеві та комунальники припускають, пінну речовину знов почали зливати автомийки, але роблять це нишком: у темну пору доби та через ливнівки, які відстежити не можливо. Тому журналісти ДніпроТБ вирішили два дні стежити за підозрілою автомийкою, на яку їм вказали місцеві. Там – самообслуговування, контактів керівництва – немає. Поруч – інша. Там вже журналістів зустріли співробітники, які й розповіли, що у них є свердловина і закритий цикл води. Проте, доводити свою невинуватість працівники та власники не хочуть – просять повірити на слово.

Після нового звернення від мешканців до правоохоронних органів наприкінці квітня 2024 року – відкрито кримінальне провадження, повідомили у поліції.

«Слідчі внесли відомості до єдиного державного реєстру досудових розслідувань за статтею 239 КК України, а саме – забруднення, або псування земель, зараз слідчі відділення поліції №1 Дніпровського районного управління поліції, в рамках відкритого кримінального провадження здійснюють досудове розслідування та встановлюють всі обставини цієї події. Санкції цієї статі передбачають: від штрафу до позбавлення обіймати певні посади чи займатися певними роботами на строк до 3 років. Триває досудове розслідування», – пояснює Аліна Стадник, речниця Дніпровського районного управління поліції.

Поліція та місцева влада просять дніпрян, які помітять скид нелегальних відходів в ливнівки на лівому березі, телефонувати до правоохоронних органів та усе фіксувати на камери телефонів, до приїзду поліції. Як це трапилося нещодавно в районі вулиці Коксової.

А поки – місцеві вирішили запланувати велике прибирання та очистити берег озера від сміття.

Нагадаємо, раніше ми писали про таємниці “свічки” на Перемозі: що приховують перші хмарочоси Дніпра.  

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: