Skip to content

На Дніпропетровщині знайшли унікальний гриб-паразит, який на смак нагадує смажене курча

В околицях Кам’янського на Дніпропетровщині місцевий мешканець Володимир Романовський знайшов чималенький сірчано-жовтий трутовик – унікальний гриб, який крім неперевершених смакових якостей, має лікувальні. Проте і в першому, і в другому випадках треба знати, коли і як його готувати, і як вживати, пише «Наше місто».

Грибникам важливо знати, що для споживання в їжу трутовик треба зрізати у молодому віці, коли гриб виділяє прозору рідину. І не брати якщо він росте на вербах чи тополях, бо буде гіркий. Сирим їсти не варто.  

Сірчано-жовтий трутовик, вид поліпорових грибів, відзначається своєю красою і вражаючим виглядом. Він з’являється у травні, коли дні стають довшими, а погода чергує сонячні дні з дощами. Цей гриб активно поширюється на деревині з травмами, живлячись її серцевиною. Особливістю є те, що він вибирає різноманітні породи дерев, переважно листяні, та перетворює трухляву деревину на корисне добриво для грунту.

Смакові якості сірчано-жовтого трутовика характеризуються класичним грибним смаком з легкою кислинкою. Рекомендується перед смаженням обсмажити та додати лише сіль, щоб повністю насолодитися його ароматом. Гриб можна також зберегти на зиму, порціонно нарізавши, обробивши підсоленим окропом і морозивши. Відновлюючи його в холодні вечори, можна приготувати неперевершене грибне жарке.

Сірчано-жовтий трутовик на Дніпропетровщині - Наше Місто
Фото: Володимир Романовський

Цей гриб також відомий своїми лікувальними властивостями. З підсушеного трутовика можна отримати чудовий лікувальний порошок, який ідеально підходить для соусів та супових заправок.

Варто зауважити, що смак гриба трохи нагадує смак кальмара, а його яскравий колір залишається і після приготування. Його рекомендується смажити приблизно 10 хвилин, по 5 хвилин на кожний бік, а потім додати смачної жирної сметани та протушити ще 5 хвилин.

Усі ці особливості роблять сірчано-жовтий трутовик одним з найбільш цікавих грибів, який можна знайти в природі.

Читайте також: У Дніпрі помітили жука з гігантськими вусами.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: