Skip to content

У Дніпрі почалися зміїні «весілля»: містян просять не лякатися

У Дніпрі почалися зміїні «весілля» - Наше Місто

Дніпровські соцмережі рясніють повідомленнями про активізацію плазунів, яких у зелених зонах можна зустріти на кожному кроці. Переважно біля води, але трапляється, що гади заповзають і у центри житломасивів, а також на присадибні ділянки. Експерти говорять, що це сезонне явище, і лякатися змій не варто, бо це звичайні вужі, які повністю безпечні для людини, повідомляє «Наше Місто» з посиланням на 11 канал.

Зоолог Олександр Пономаренко говорить, що зараз сезон зміїних «весіль». Вони збираються в кубла для продовження роду. Самці борються один з одним за прихильність самки.

Вуж звичайний (Natrix natrix) — найпоширеніший вид вужів, неотруйних змій родини вужевих.

Вужі відрізняються від інших змій «жовтими вухами» — яскраво-вираженими мітками на голові, частіше жовтими, але іноді білими і оранжевими. Самиці більші за розміром самців, іноді досягають до 1,5 метрів, але найчастіше розміри не більше метра. Харчується в основному живими жабами, гризунами і рідше рибою. Природними ворогами вужів є лелеки, хижі птахи і деякі ссавці.

Вужі добре приручаються і переносять неволю.

Вуж неагресивний, побачивши людину він зазвичай рятується втечею. Спійманий вуж спочатку активно захищається: сичить і викидає голову вперед, що страхітливо діє на більшість ворогів. Якщо ж це не допомогло, він вивергає недавно з’їдену їжу, прикидається мертвим. Кусається рідко. Для людини укус практично не становить жодної небезпеки.

Читайте також: У Дніпрі з’явилися Махаон і Поліксена, занесені до Червоної Книги України.

Категорія: Відео, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: