Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпрі з’явилися Махаон і Поліксена, занесені до Червоної Книги України

Городяни помітили найчудовіших денних красунь, занесених до Національної Червоної книги. Чарівно звучать навіть назви цих комах: Махаон, Подалірій, Поліксена. Про це повідомляє “Наше місто”.

Махаона, напевно, бачили багато дніпрян. На щастя, цей найбільший денний метелик Європи в Дніпрі зустрічається нерідко. Схожа на нього ще одна шестинога красуня – Подалірій. Їх нерідко плутають. Крила обох видів мають характерні довгі “шпори”. Але у Подаліріїв вельми примітне “зебрине” забарвлення. Спостережливий натураліст, утім, заперечить: зебри чорні в білу смужку, а крила метеликів якраз навпаки – білі з чорними вставками.

Ще одна рідкісна красуня – Поліксена, яку в місті можна побачити рідше. Але у квітні 2024 року всі три види вже з’явилися в нашому обласному центрі. На щастя, війна та пов’язані з нею проблеми не вплинули на чисельність метеликів.

– Махаон і Подалірій добре пристосовані до міських умов, – розповідає Кирило Голобородько, професор кафедри зоології та екології ДНУ. – Поліксена також зустрічається в нас досить часто. Війна не вплинула на чисельність цих метеликів. Ситуація за всіма цими видами стабільна і тому ними можна милуватися в міських парках.

Живуть дорослі комахи недовго – менше місяця. Останнім часом заговорили про те, що метеликів в Україні досить багато і їх позбавили природоохоронного статусу. Але це не так.

– Кожні 12 років слід перевидавати Червоні книги, – зазначає Кирило Голобородько. – До 2021 року ми подали нові списки, але невдовзі почалася велика війна і перевидання не сталося. Сьогодні залишається чинною остання Червона книги 2011 року. У ній є Махаон, Подалірій і Поліксена.

Раніше ми писали про те, що на Дніпропетровщині з’явилися рідкісні гігантські метелики.

Фото з відкритих джерел

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: