Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Розмінування: яка ситуація в Дніпропетровській області

Михайло Чернов

На території Дніпропетровської області майже завершене розмінування сільськогосподарських земель. Було визначено 2645,3 га, які потребують розмінування першочергово

Піротехніки Головного управління ДСНС провели перевірку полів. Станом на першу декаду квітня вже опрацьовано 2 148 га території, виявлено та знищено 23 вибухонебезпечні предмети. Роботи тривають.

Через небезпеку, яку становлять вибухонебезпечні предмети, в області зберігається заборона на відвідування лісів, зазначають  в Східному лісовому офісі. Обмеження запровадили навесні 2022 року через  загрозу підриву людей на снарядах чи мінах.

 А загальна статистика по Україні свідчить: через вторгнення рф понад 170 000 кв. км (!) забруднені вибухонебезпечними пристроями.  Це – майже 28% території України. Тож, на превеликий жаль, небезпека може чатувати скрізь.

Що робити, якщо натрапили на небезпечні предмети?

Рятувальники ДСНС, місцева влада нагадують усім свідомим громадянам важливі правила безпечної поведінки у разі, якщо побачили підозрілий предмет.

Отже, в жодному разі на варто торкатися потенційно вибухонебезпечного предмету. Чи це стара іржава міна чи снаряд, чи новенька блискуча деталь від ворожої ракети, яка могла опинитися будь-де – в лісі, на узбіччі дороги та ін. – після обстрілу. Торкатися, пересувати – смертельно небезпечно, надають рятувальники.

Якщо ви побачили підозрілий предмет на своєму шляху, краще за все попрямувати назад, обережно крокуючи тією ж стежкою,  якою прийшли, нагадують фахівці.

Якщо є табличка “Обережно, міни”, або натягнута біло-червона стрічка – до цього місця не варто наближатися.

Також за першої можливості варто зателефонувати до Служби порятунку 101 чи до Національної поліції 102 та повідомити екстрені служби про небезпечну знахідку та її розташування.

Розмінування країни коштуватиме мільярди

Розмінування територій України, які зараз забруднені вибухонебезпечними предметами, буде коштувати понад $37 млрд – такі розрахунки наводить Світовий банк. Розмінування необхідне для того, щоб на цих землях можна було знову вести економічну діяльність (сільськогосподарську в першу чергу).

Очищення України від вибухонебезпечних предметів – вкрай важлива справа, до якої наразі долучаються різноманітні державні структури, комерційні компанії, а також міжнародні благодійні організації, адже ця проблема – вкрай болюча та актуальна для багатьох країн світу.

Приміром, найбільша світова благодійна організація з гуманітарного розмінування HALO Trust з 2022-го розмінувала в Україні близько 3,15 кв. км території (0,0018% замінованої території).

А тим часом в Україні створюють Корпус демінерів, які будуть займатися розмінуванням. Чисельність нової структури складе  близько 5 тисяч осіб. Фахівці  будуть виконувати завдання в областях,де найскладніша ситуація та найбільше забруднення вибухонебезпечними предметами, зазначив начальник Головного управління протимінної діяльності Міністерства оборони полковник Руслан Берегуля:

“На сьогодні групи розмінування Корпусу демінерів сформовані та вже частково долучені до виконання завдань в областях з найбільш складною ситуацією, що пов’язана із забрудненням вибухонебезпечними предметами”, – повідомив посадовець.

Категорія: Новини Дніпра, Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: