Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ До Дніпра йде пил з Сахари: синоптик розповів, коли чекати брудний дощ

До Дніпра йде пил з Сахари: синоптик розповів, коли чекати брудний дощ

До України знову дійшов пил з Сахари. Сьогодні у деяких регіонах мешканці помітили брудний дощ, який створив цільний наліт на автівках та рослинах. Чи дійде до Дніпра пил та пісок з Сахари та чи небезпечне таке явище, – журналісти «Нашого Міста» спитали у начальника регіонального центру з гідрометеорології Василя Гринчака.

Ще вчора у деяких країнах Європи зафіксували пил, який був викликаний циклоном з піском з Сахари. А вже сьогодні таке явище дісталося й до території України. Активний циклон з південно-західної Європи висотними потоками приніс пил та пісок, які разом з дощем залишили слід на різних поверхнях.

За словами Василя Гринчака, таке явище не можна назвати бурею. Пил та пісок обов’язково проявлятимуться разом з опадами. Наразі явище було зафіксовано на Одещині, Миколаївщині та Херсонщині. Тому і до Дніпропетровської області, скоріш за все, дістанеться «брудний дощ».

«Велика ймовірність, що до Дніпра пил дійде. Хоча циклон переміщається більше центральними регіонами України: Вінницька, Черкаська, Житомирська. А прямує на північ, бо прямо циклони не ходять – вони трішки закручуються. Тому скоріш за все торкнеться і Дніпропетровщини», – каже начальник регіонального центру з гідрометеорології.

Таким чином, опади будуть мати жовтувато-буруватий відтінок та створюватимуть наліт на рослинах та інших предметах.

Окрім того, Василь Гринчак зауважує, що нічого небезпечного у такому нальоті немає, адже це просто пил.

Синоптик також додає, що циклон буде пересуватися територією України сьогодні-завтра, тому до п’ятниці пил в атмосфері має зникнути.

«Ми прогнози на тривалий термін не робимо, адже все залежить від того, як циклон переміститься та скільки пилу він захопив. Але опади прогнозуються ще на два дні, тому пил та пісок можуть спостерігатися у цей період», – роз’яснив Василь Гринчак.

Нагадаємо, раніше пил з Сахари насувався на Дніпро на початку квітня. Тоді Прикарпаття та деякі країни Європи були затьмарені пиловою хмарою.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: